آی پرسه
3. تير 1400 - 9:49
بیرجندرسا-مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نماز جمعه این هفته (چهارم تیر) به جز بیرجند در ۱۰ شهرستان دیگر استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،حجت الاسلام حامد شاهبیکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبات ابلاغی ستاد ملی کرونا و با توجه به رنگ‌بندی موجود می‌توان نماز جمعه را در مرکز استان برگزار کرد اما با توجه به اصل سلامت محوری و اینکه مدیریت تعداد استاندارد نمازگزاران با دشواری انجام خواهد شد، این تصمیم‌گیری در چندمین هفته متوالی برای بیرجند گرفته شده است.

وی گفت: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان‌های زرد استان طبق روال معمول با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و در مناطق نارنجی حداکثر با حضور ۱۰۰ نفر باید برگزار شود که در حال حاضر این شرایط در مرکز استان وجود ندارد.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی تاکید کرد: نمازگزاران از هر گونه تجمع در محل برپایی نماز خودداری کنند و سجاده و مهر شخصی به همراه داشته باشند.

وی افزود: همچنین امام جمعه سرایان فردا با حضور حجت الاسلام عباس رضوانی نسب معاون بازرسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در شورای اداری این شهرستان معرفی می‌شود و نماز جمعه فردا به امامت حجت الاسلام غلامرضا مرتضایی‌نیا در سرایان اقامه خواهد شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ شهر این استان محل برپایی نماز جمعه است.

نماز جمعه هفته گذشته (۲۸ خرداد) به جز بیرجند در ۱۰ شهرستان دیگر استان اقامه شد و در مرکز استان از ۱۳ فروردین امسال در پی آغاز روند صعودی ابتلا به کرونا برگزار نشده است.

خراسان جنوبی در اردیبهشت امسال از پیک چهارم کرونا عبور کرد و با وجود کاهش موارد سرپایی و بستری بیماران مبتلا به کرونا اما وضعیت این استان همچنان شکننده است.

براساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌ها از ۲۹ خرداد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، در حال حاضر شهرستان‌های بیرجند، قاینات و نهبندان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و سایر شهرستان‌های استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران