آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
29. خرداد 1400 - 12:30
بیرجندرسا- رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: تاکنون این استان رتبه نخست مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد را به نسبت جمعیت دارد و براساس تعرفه‌های مصرفی، میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی بیش از ۷۴ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، "ناصر خوش خبر" روز شنبه در محل ستاد انتخابات استان مستقر در استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: در این ارتباط سایر استان‌ها با فاصله‌ بعد از خراسان جنوبی قرار می‌گیرند که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

وی افزود: به مردم خراسان جنوبی که بسیار آگاهانه و پرشور و نشاط حماسه‌ای را خلق کردند که باز تکرار افتخارات گذشته این دیار است، تبریک می‌گویم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مشارکتی که ما دیروز شاهد آن بودیم برگرفته از اعتقاد و باور بسیار پر ارزش و پر جذبه و پر اثر این منطقه است که در نوع خودش بی‌نظیر است و باید به مردم عزیزمان تبریک بگوییم و تشکر کنیم که همواره حامی برنامه‌های نظام بوده‌اند و با حضورشان مهر تاییدی بر اقتدار نظام گذاشتند و موجبات یاس و ناامیدی دشمنان را فراهم کردند.

وی افزود: انتخابات یک فرصت طلایی پیش‌روی ما و تضمین‌کننده اقتدار و تعیین‌کننده سرنوشت ما است که به نیکی و خوبی هم به اتمام رسید.

خوش خبر گفت: ما هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم ک که در حال تکمیل فرایند شمارش آرا هستیم و در این راستا باید اختلاف نظر برخی از شعب هم به تایید شورای نگهبان و هم هیات‌های اجرایی برسد که در ساعت‌های آینده آمار کلی را خدمت مردم اعلام خواهیم کرد.

وی ضمن تبریک به رییس جمهوری منتخب که در استان خراسان جنوبی بالاترین رای را آورده است افزود: امیدواریم با برنامه‌ها و اقداماتشان این دیار را بیش از پیش در مسیر توسعه ببینیم.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی از صدا و سیما و رسانه‌ها در راستای انعکاس اخبار انتخابات و حضور حماسی مردم در پای صندوق‌های رای نیز قدردانی کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار شد.

فرایند رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور از ساعت ۷ صبح روز جمعه در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی آغاز شد.

۳۸۲ شعبه شهری و ۶۴۲ شعبه روستایی در استان خراسان جنوبی، آرای مردم در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را اخذ کردند و رای‌گیری تا ساعت ۲ بامداد شنبه ادامه داشت.

امسال ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۸ نفر رای اولی به شمار می‌روند.

۱۱۵ شعبه اخذ رای در شهر بیرجند دایر شد و انتخابات شورای اسلامی شهر در مرکز استان به صورت تمام الکترونیک بود اما اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و دیگر شهرهای استان به صورت دستی و با تعرفه انجام شد.

نظرات کاربران