22. ارديبهشت 1400 - 13:07
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۰۴ مدرسه و ۴۴۰ مرکز پیش دبستانی غیردولتی موظف به تکمیل فرایند شهریه برای سال تحصیلی جدید تا پایان اردیبهشت امسال هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدعلی واقعی، امروز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت با اشاره به برگزاری کارگاه توجیهی دستورالعمل شهریه مدارس و مراکز غیردولتی برای سال تحصیلی جدید افزود: این کارگاه توجیهی به صورت مجازی و با حضور کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان‌ها برگزار شد.

 وی اظهار کرد: مطابق ماده (۱۵) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، الگوی تعیین شهریه مدارس و الگوی تعیین شهریه مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی با توجه به هفت عامل دوره تحصیلی، سطح آموزشی و پرورشی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی و تجهیزات، شرایط منطقه‌ای و نرخ تورم رسمی کشور توسط شورای سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی تهیه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به قابل اجرا بودن این الگو پس از تایید وزیر آموزش و پرورش گفت: مطابق ماده (۱۶) موسسان مدارس و مراکز غیردولتی موظفند با توجه به الگوی تعیین شهریه مدارس و مراکز یادشده، میزان شهریه سالیانه را برای بررسی و تصویب به شورای شهریه در آموزش و پرورش شهرستان‌ها پیشنهاد کنند تا به تایید شورای نظارت استان برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴۴ مدرسه و مرکز پیش دبستانی مستقل در فضاهای مازاد دولتی مشغول فعالیت هستند، یادآور شد: این مدارس و مراکز تا پایان اردیبهشت سال جاری فرصت دارند فرایند شهریه را تکمیل کنند لذا به جهت جلوگیری از تضییع حقوق موسسان، کارکنان، دانش‌آموزان و اولیا، این کارگاه به صورت مجازی برگزار شد.

نظرات کاربران