15. فروردين 1400 - 13:46
بیرجندرسا-مسؤول مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی استان خراسان‌جنوبی از حمایت این مرکز از طرح‌های فناورانه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  محمدرضا ارغشی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی خراسان‌جنوبی، سال گذشته از ۹۴ طرح فناورانه حمایت کرد.

وی افزود: از این تعداد ۳۸ طرح ایده به محصول تبدیل شدند.

مسؤول مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طرح خوراک دام با فرمول جدید، دستگاه نگهداری و حمل دارو‌های خاص، لانچر صفحات خورشیدی، دستگاه تولید سس زرشک و فرآوری‌های نانو از جمله طرح‌های سال گذشته است و همچنین دو طرح دستگاه سی‌ان‌سی و دستگاه دانه‌کن زرشک به مرحله تجاری‌سازی رسیدند.

ارغشی اضافه کرد: این مرکز با بهره‌گیری از متخصصان حرفه‌ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید منتهی به فناوری حمایت می‌کند.

وی با اشاره به وجود دو کارگاه الکترونیک و مکانیک، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مشاوره برای مبتکران افزود: علاوه بر این امکانات، پرداخت تسهیلات بلاعوض تا سقف ۵۰ میلیون ریال از طرح‌های مخترعان وپژوهشگران پس از تصویب در کارگروه استانی، حمایت‌های ۱۰۰ میلیون ریالی برای طرح‌های ابتکاری و خلاقانه غیرنظامی و حمایت از طرح‌های نیمه‌حرفه‌ای تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال از دیگر حمایت‌ها است.

مسؤول مرکز رشد، خلاقیت و نوآوری شهید ناصری بسیج علمی استان خراسان‌جنوبی عنوان داشت: در این مرکز در هر بخش علمی یک هسته تشکیل شده که هم اکنون ۱۷ هسته علمی فعالیت می‌کنند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران