13. اسفند 1399 - 13:56
فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی تأکید کرد؛
برخورد قاطع با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه غیرمجاز
بیرجندرسا-فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی بر برخورد قاطع با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد محترقه غیرمجاز تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار ناصر فرشید صبح چهارشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال اظهار کرد: در گذشته در آخرین چهارشنبه آخر سال خانواده‌ها دور هم جمع شده و مراسمی سنتی را با کمترین آسیب و خطر انجام می‌دادند.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این مراسم امروزه تبدیل به بازی با مواد محترقه غیرمجاز شده است، بیان‌کرد: همگان بر این موضوع واقف هستیم که این برنامه چه آسیب‌هایی را برای جوانان و نوجوانان به همراه دارد.

فرشید با اشاره به اینکه دشمنان و معاندان همواره از تجمعات در کشور ما سوء استفاده کرده‌اند، ادامه‌داد: فراخوان برای تجمع مردم در فضای مجازی و انجام رفتارهای هنجارشکن توسط پلیس فتا رصد می‌شود.

وی با بیان برخی فرضیات احتمالی در شب چهارشنبه آخر سال، گفت: ما در این شب احتمال آتش سوزی‌های عمدی و سوء استفاده از این موضوع، پرتاب مواد محترقه به داخل خودروها و مغازه‌ها و … را می‌دهیم و شهروندان باید در این زمینه مراقبت کنند.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با تأکید بر برخورد قانونی با توزیع کنندگان و فروشندگان مواد محترقه اظهار کرد: در راستای کاهش آسیب‌های شب چهارشنبه آخر سال از ظرفیت فرهنگ‌سازی رسانه‌ها و بسیج نیز باید استفاده کرد.

فرشید بیان‌کرد: پایش تصویری نه تنها در شب چهارشنبه آخر سال که در همه ایام سال باید در خراسان‌جنوبی تقویت شود.

نظرات کاربران