13. اسفند 1399 - 15:27
بیرجندرسا-استاندار خراسان‌جنوبی گفت: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از اینکه این اقدام می‌تواند برای استان مفید باشد یا نه شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه‌ها نمی‌دانم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حمید ملانوری ظهر امروز در در جلسه شورای اداری شهرستان درمیان اظهار داشت: با ادغام دانشگاه‌های استان در شرایط فعلی مخالفیم.

وی افزود: فارغ از مباحث کارشناسی و جدای از اینکه این اقدام می‌تواند برای استان مفید باشد یا نه شرایط فعلی را فرصت مناسبی برای ادغام دانشگاه‌ها نمی‌دانم.

استاندار خراسان‌جنوبی یادآور شد: ما مخالفت خود با این اقدام را به‌طور رسمی اعلام می‌کنیم، دانشگاه و معاونت سیاسی استانداری را هم مکلف کرده‌ایم که این موضوع را پیگیری نمایند.

ملانوری با تأکید دوباره بر مخالفت خود با این تصمیم، عنوان داشت: ما اجازه نمی‌دهیم الان این اقدام صورت بگیرد.

وی ادامه داد: از جامعه دانشگاهی هم خواسته‌ایم درباره این مسئله به جمع‌بندی برسند و بعد، آنچه به نفع توسعه استان است انجام خواهد شد.

استاندار خراسان‌جنوبی از تصمیم وزارت علوم برای ادغام دانشگاه قاین در چند ماه قبل و دانشگاه صنعتی در حال حاضر گفت و یادآور شد: همان چند ماه قبل و با پیش آمدن موضوع اقدام دانشگاه قاین، در جلسه شورای فرهنگ عمومی اعلام کردیم که این کار بدون هماهنگی انجام‌شده و به صلاح استان نیست.

ملانوری با اشاره به تکرار این خطا در برنامه‌ریزی برای ادغام دانشگاه صنعتی، گفت: تأکید ما بر این است که هر تصمیمی که برای خراسان‌جنوبی اتخاذ می‌گردد، باید با اطلاع مدیریت استان باشد.

و ی با بیان اینکه نظر استان، در اعمال هرگونه تصمیمی، باید لحاظ شود، اضافه کرد: نظر مخالف خود با این اقدامات را به‌صورت مکتوب به وزارتخانه اعلام نموده‌ایم.

نظرات کاربران