11. اسفند 1399 - 16:45
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبرداد:
شناسایی ۳۰ مورد جدید کرونا درخراسان جنوبی
بیرجندرسا- معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۳۰ مورد جدید کرونا و دو فوت ناشی از این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،کامبیز مهدی زاده در گفت و گو با مهر بیان کرد: تاکنون ۴۱ هزار و ۲۰۸ آزمایش از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که تست ۱۵ هزار و ۷۱۲ نفر مثبت و ۲۵ هزار و ۴۹۶ مورد منفی بوده است.

وی از انجام ۱۳۳ آزمایش جدید کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: بر اساس این آزمایش‌ها ۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از این تعداد شش بیمار در بیمارستان‌های استان بستری و ۲۴ مورد سرپایی بوده است.

مهدی زاده ادامه‌داد: از موارد مثبت هشت مورد مربوط به قاینات، ۱۴ مورد بیرجند، سه مورد نهبندان، سه مورد سرایان، یک مورد بشرویه و یک مورد سربیشه بوده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۲۹ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که ۲۵ مورد آنها بیمار قطعی مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه از این تعداد شش بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و خوشبختانه بیمار بدحال نداریم.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته با فوت دو نفر ناشی از کرونا، شمار قربانیان این ویروس به ۷۵۸ رسیده است.

نظرات کاربران