8. اسفند 1399 - 15:25
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند گفت: انتخاب‌ها باید معیار عقلی و منطقی داشته باشد نه احساسی، چراکه ریشه مشکلات و گرفتاری‌ها به انتخاب خود ما برمی‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند ضمن تبریک میلاد امام علی(ع) اظهار داشت: وجود حضرت علی(ع) آنچنان که باید برای مردم شناخته شده نیست.

وی افزود: در آیه مباهله پیامبر گرامی اسلام(ص) تصریح می‌کند که علی(ع) جان من است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه از فضایل حضرت در هر سطح و مقطعی از تاریخ، سخنان بسیاری بیان شده است، تصریح کرد: ما شیعیان به تأسی از حضرت علی(ع) در اجرای عدالت و رعایت حقوق دیگران باید الگو و اسوه باشیم.

عبادی عنوان داشت: حضرت علی(ع) به عنوان یک جریان عدل و حق در مقابل ظلم و باطل مطرح است که باید به عنوان یک مسیر درست انتخاب شود.

وی به انتخاب‌های ناصحیح در جامعه و زندگی انسان اشاره و بیان کرد: اگر انسان با اختیار خودش مسیر نادرست انتخاب کند گرفتار جبر اجباری می‌شوند، چراکه تعیین سرنوشت انسان بر عهده خود او است.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: انتخاب‌ها باید معیار عقلی و منطقی داشته باشد نه احساسی، چراکه ریشه مشکلات و گرفتاری‌ها به انتخاب خود ما برمی‌گردد.

عبادی با بیان اینکه ما اگر آرمان و مطلوبی داریم باید به دنبال علت آن برویم چون نمی‌شود از جهل، میوه علم بچینیم، تصریح کرد: مردم ما بیش از ۴۰ سال در مقابل مشکلات گوناگون پای آرمان‌های انقلاب و اسلام ایستادند و دشمنان را مأیوس کردند.

وی افزود: اکنون نیز انتظار می‌رود برای تحقق منویات انقلاب و اسلام به‌صورت کارشناسی‌شده و با عقل و شناخت به دنبال علل و اسبابی بروند که مشکلات از جامعه رخت بربندد.

نظرات کاربران