6. بهمن 1399 - 13:28
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
پیشرفت های ایران اسلامی دشمن را مایوس کرد
بیرجندرسا-آیت الله عبادی گفت: امروز شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه‌های علمی، اقتصادی و نظامی در جمهوری اسلامی ایران هستیم که امید دشمن را به یأس رسانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  آیت الله «سید علیرضا عبادی» امروز (۶ بهمن) در همایش روحانیون عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح استان که به میزبانی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی شرایط دنیا را تغییر داد و اقتضا هم در این مکتب غنی و این انقلاب کبیر همه خوبی ها را به همراه دارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تحقق هر امری مشروط وجود مقتضی و عدم مانع است، گفت: انقلاب اسلامی از جهت مقتضی چیزیکم ندارد اما به هر حال دنیا کفر مقاومت می کند اما رفتنی است و آثار آن در سطح جهان و منطقه پیداست.

 

وی با اشاره به اینکه از گذشته ای که انگلیس به عنوان ابر استعماگر در منطقه شرق و ایران تسلط داشت آنچه که به عنوان نیروهای مسلح بود برای اهداف بیگانه بر علیه مردم بکار گرفته می شد، افزود: این وضعیت با وجود امریکا و اسرائیل در منطقه بدتر شد و مردم و ارتش و ژاندمری نسبت به همدیگر دیدگاه خوبی نداشتند در حالی که این با آنچه که در اسلام آمده است که باید نیروهای جهاد و مسلح دژ امنیت مردم باشند تفاوت داشت اما با پیروزی انقلاب اسلامی این مهم تحقق پیدا کرد.

 

آیت الله عبادی ادامه داد: لذا تحقق این امر به این نتیجه رسید که نیروی های مسلح و مردم یکدیگر را دوست دارند و همان شعارهای ابتدای انقلاب که « ارتش برای مردم ، مردم فدای ارتش» گواهی بر این موضوع است.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در مقابل توطئه های بیگانه و جنگ نابرابر جهانی که علیه انقلاب اسلامی تعبیه شد مردم در میدان عمل نیروهای مسلح را تنها نگذاشتند و نمی گذارند، عنوان کرد: این در حالی است که نیروهای مسلح هم سنگ تمام گذاشتند که علت آن همان نقشی است که علمای بزرگوار در خدمت نیروهای مسلح و انگیزه اسلام و انقلاب هستند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز وحدت عقیده دنیا را تغییر می دهد، گفت: تاثیر این مقاومت جانانه در بیش از ۴۰ سال و اتکای به قدرت الهی خود را نشان داده است و نتیجه تحریم‌هایی ظالمانه‌ی که دشمنان بر علیه ایران اسلامی انجام می دهد برعکس شده است.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: امروز شاهد پیشرفت های زیادی در زمینه‌های علمی، اقتصادی و نظامی در جمهوری اسلامی ایران هستیم که دشمن را مأیوس کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراشان جنوبی با اشاره به اجرای گام دوم انقلاب، ادامه داد: این انقلاب و این اسلام برای یک کشور  و یا یک قبیله نیست بلکه برای تمام دنیاست تا بشریت نجات پیدا کند و امروز شرایط دنیا تغییر پیدا کرده و هر روز در دنیا آزادی خواهانی سربلند می‌کنند.
 

 

به گفته وی انقلاب اسلامی ایران در جهان شرایط دنیا را عوض کرد و با رهنمود‌های امام راحل و رهبری های رهبر معظم انقلاب اسلامی و ارائه مکتب غنی، موانع مختلف را پشت سر گذاشتیم و امروز به عنوان یک نیرو‌های مسلح قوی با اقتدار  و در خط ولایت در جهان مطرح هستیم.

 
وی در پایان با بیان اینکه تنها راه مقاومت در مقابل دشمن است، گفت: کسانی که می‌خواهند با سازش و لبخند با دشمنان کنار بیایند حرف بی منطقی می زنند چون تجربه خلاف حرف آنان را ثابت کرده است لذا در این راه باید از جان و مال گذشت تا به مقصود برای استواری حق رسید و  پیروزی در شهادت است.
 

نظرات کاربران