30. دى 1399 - 17:46
بیرجندرسا-رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی گفت: نخستین لیگ تندرستی ایرانیان با هدف تحرک بیشتر اقشار مختلف مردم از چهارم بهمن در شهرستان‌های استان اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، کاظم چراغ‌بیرجندی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بیرجند اظهار داشت: نخستین لیگ تندرستی ایرانیان از چهارم بهمن‌ماه تا ۳۰ اسفندماه و به مدت هشت هفته و ۴۹ روز در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌تواند برای شرکت در این رویداد ورزش ملی به نشانی: Irantandorosti.ir مراجعه و ضمن ثبت نام و با دریافت کد خاص از برنامه‌های تمرینی لیگ استفاده کند.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در سامانه لیگ تندرستی ایرانیان هر روزه فیلم‌های متنوع ویدئویی حرکات ورزشی و آمادگی جسمانی بوسیله فدراسیون بارگذاری می‌شود.

چراغ‌بیرجندی یادآور شد: در لیگ تندرستی ایرانیان هر فرد شرکت کننده هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب با الگوبرداری از فیلم‌های ورزشی می‌تواند فقط یک‌بار طی ۲۴ ساعت از تمرینات انفرادی خود ویدئوی ۳۰ ثانیه‌ای را در سامانه بارگذاری و یک امتیاز کسب کند.

وی خاطرنشان‌کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های ایجاد شده و تعطیلی مراکز آموزشی و دانشگاهی لیگ تندرستی ایرانیان می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای انجام فعالیت‌های «ورزش در خانه» ااقشار مختلف از جمله دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌هایشان باشد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی با اشاره به جوایز نقدی لیگ تندرستی ایرانیان گفت: شرکت کننده‌گان این طرح بر اساس امتیازات کسب شده از جوایز یک تا سه میلیون تومانی بهره مند می‌شوند.

چراغ‌بیرجندی با بیان اینکه هرهفته از طرف فدراسیون ورزش‌های همگانی به چهار نفر مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به قید قرعه اهداء می‌شود، اظهار داشت: به ۱۴ نفر نیز که بیشترین مشارکت در لیگ تندرستی ایرانیان داشته‌باشند نیز یک میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به اهداء ۱۰ جایزه یک میلیون تومانی از سوی هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی به افرادی که بیشترین تعداد مشارکت را داشته باشند، ادامه داد: همچنین هرهفته به دو نفر از شرکت کنندگان در این طرح نیز مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به قید قرعه داده خواهد شد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: سه هیئت‌ ورزش همگانی شهرستان‌ی استان که بیشترین امتیاز لیگ تندرستی ایرانیان را براساس تقسیم جمعیت شهرستان بر تعداد فیلم و نفرات شرکت کننده کسب نمایند از سه تا یک میلیون تومان پاداش دریافت می‌کنند.

چراغ‌بیرجندی افزود: هریک از هیئت‌های ورزش همگانی شهرستان‌های خراسان‌جنوبی و مسئولین کمیته‌های هیئت به ازای کسب ۱۰۰۰ امتیاز پاداش ۵۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

وی از اهدای مبالغ ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومانی به سه استان برتر کشور در لیگ تندرستی ایرانیان گفت: ۱۶ استان برتر کشور به عنوان لیگ برتر انتخاب می‌شوند و ۱۶ استان باقی مانده نیز در دسته یک لیگ تندرستی ایرانیان سازماندهی خواهند شد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران