26. دى 1399 - 8:44
بیرجندرسا- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ایام فاطمیه امسال حرکت هیات‌های مذهبی را به شکل سال‌های قبل در قالب دسته‌های عزاداری نداریم و عزاداری‌ها در مساجد یا فضای باز انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد رضایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراسم روضه‌خوانی در مساجد استان از مدتی قبل با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی شروع شده است.

وی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ضدعفونی مکان هیات‌ها قبل و بعد از حضور مردم الزامی است گفت: رعایت فاصله‌گذاری در مراسم مدنظر است و اگر هوا مساعد باشد در فضای باز مراسم عزاداری برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: امسال مراسم روضه‌خوانی را به مدت یک ساعت از شروع نماز تا پایان در مساجد داریم که برگزاری این بخش از عزاداری در فضای مسقف ایرادی ندارد.

وی با اشاره به اینکه محوریت اکثر برنامه‌ها استفاده از ظرفیت فضای مجازی است عنوان کرد: امسال برای برگزاری مراسم فاطمیه از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیمای استان استفاده شده است.

حجت الاسلام رضایی گفت: چون اولویت ما حفظ سلامت مردم است، امسال عزاداری جامع، سالم و پرشور مورد عنایت حضرت فاطمه زهرا (س) را خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: بعضی نذورات که نذر شرعی برای توزیع غذا است باید براساس نیت واقف هزینه شود بنابراین لازم است غذای طبخ شده به صورت بیرون‌بر توزیع شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نذورات عام که وقف شرعی نیست را می‌توان در جاهایی مثل حمایت از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، کمک مومنانه، تهیه اقلام بهداشتی و سایر موارد هزینه کرد.

وی اظهار داشت: همچنین دهه فاطمیه امسال اعزام مبلغ مانند سالیان گذشته را نداشتیم و بیشتر از ظرفیت مبلغان بومی استفاده شده است.

حجت الاسلام رضایی افزود: تاکنون هزار و ۳۷۰ هیات مذهبی استان خراسان جنوبی در سامانه طوبی (بانک اطلاعات تشکل‌های دینی) سازمان تبلیغات اسلامی به ثبت رسیده است.

نظرات کاربران