25. دى 1399 - 9:34
بیرجندرسا- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره موسیقی سنتی استان به صورت مجازی در بهمن ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید علی زمزم، امروز پنج شنبه 25 دی به خبرنگاران گفت: این جشنواره توسط موسسه فرهنگی و هنری فرح بخش بزرگمهر قاینات و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، برگزار می شود.

وی بیان کرد: این جشنواره به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای ارج نهادن، رشد و اعتلای موسیقی سنتی ایران، شناسایی، پرورش و تقویت استعدادهای خلاق موسیقی استان برگزار می شود.

زمزم با اشاره به اینکه گروه نوازی، تک نوازی و آواز از جمله بخش‌های این جشنواره است، خاطرنشان کرد: در بخش گروه نوازی تعداد اعضای گروه می‌تواند بین ۳ تا ۸ هنرمند بدون محدودیت سنی باشد، همچنین گروه‌ها باید از سازهای ایرانی استفاده کنند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه قطعات ارائه شده می‌تواند سازی یا آوازی با مدت زمان هر قطعه از ۴ تا ۶ دقیقه باشد، تصریح کرد: بخش تک نوازی در ۲ گروه سنی زیر ۱۸ و بالای ۱۸ سال برگزار می‌شود.

زمزم اظهار کرد: ساز های این سنتور، دف، تنبک، ویولن، تار، سه تار، کمانچه، نی، عود و تنبور بوده و آثار ارسالی باید در قالب ویدئو و از ۳ تا ۵ دقیقه همراه با معرفی قطعه و مشخصات نوازنده و خواننده باشد.

وی افزود: در بخش آواز نیز، آواز ایرانی با فن بیان و ادای صحیح کلمات و مفهوم بودن شعر و استفاده از شعرهای مجاز خوانده شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه گروه‌ها باید فایل ویدیویی را به همراه مشخصات اعضا با ذکر ساز مربوطه و سرپرست گروه به همراه متن کامل شعر به آدرس دبیرخانه ارسال کنند، بیان کرد: ویدئوهای ارسالی باید در محیط خانه و بدون تجهیزات فنی و تنها با موبایل بصورت افقی بدون تدوین و صداگذاری در استودیو) ضبط شده باشند.

زمزم یاد آور شد: علاقه مندان تا 10 بهمن ماه مهلت دارند آثار خود را بصورت فایل ویدیویی با فرمت‌های mp4 به همراه فرم درخواست، تصویر شناسنامه، کارت ملی و عکس تمام رخ در قالب لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره یا به شماره ۰۹۱۵۳۶۲۹۹۰۶ در واتساپ، ایتا یا سروش ارسال کنند.

نظرات کاربران