24. دى 1399 - 12:15
بیرجندرسا-رییس اداره راه و شهرسازی فردوس گفت: پروژه آنتنی اتصال فردوس به شبکه ریل سراسری که سال گذشته کلنگ‌زنی شد، تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،مهدی عربی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات اجرایی این پروژه آنتنی سال ۹۸ از ایستگاه جزین به طول ۷۱ کیلومتر آغاز شد و شهرستان فردوس را به شبکه ریلی کشور متصل می‌کند.

وی گفت: طبق قراردادی که با پیمانکار پروژه برای زیرسازی این خط آهن امضا شد، اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در نظر گرفته شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی فردوس اعتبار تخصیص یافته برای سال ۹۸ را ۱۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این مبلغ فقط ۲۰ میلیارد ریال وصول و تحویل پیمانکار شد.

وی اظهار داشت: در بازدید کارشناسان سازمان برنامه و بودجه قرار شد ۱۰۰ میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یابد که منتظر وصول آن هستیم.

عربی گفت: در حال حاضر عملیات زیرسازی پروژه در حال انجام است و ۳۰ کیلومتر از آن بازگشایی و ۱۵ دستگاه پل اجرا شده است.

وی افزود: در صورت فراهم شدن شرایط و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز، پنج درصد دیگر از عملیات زیرسازی تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

این خط ‌آهن که جزو طرح‌های آنتنی و از مطالبات مردم فردوس است، پس از سال‌ها کلنگ‌زنی شد و این شهرستان را به شبکه ریل سراسری بندرعباس - مشهد متصل می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی هجدهم دی امسال به محل اجرای پروژه آنتنی اتصال فردوس به شبکه ریلی کشور رفت و روند اجرای کار و پیشرفت فیزیکی پروژه را با توجه به اهمیت آن بررسی کرد.

حمید ملانوری در این بازدید، شبکه ریلی را از زیرساخت‌های مهم در توسعه خواند و گفت: اتصال فردوس به شبکه ریلی، تثبیت جمعیت و حمل و نقل راحت‌تر بار و مسافر را به همراه خواهد داشت.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.

فردوس شاهراه اصلی اتصال هشت استان جنوبی کشور به سمت مشهد مقدس است و دوبانده شدن محور فردوس به بجستان نیز از طرح‌های مهم در دست اجرا است.

همچنین پروژه احداث راه‌آهن بیرجند - یونسی در قطعه ۱۶ که سال گذشته کلنگ‌زنی شد، در دست اجرا است و مرکز استان را به شبکه ریلی متصل می‌کند.

 

  •  
  •  
  •  
برچسب‌ها: 

نظرات کاربران