22. دى 1399 - 9:14
بیرجندرسا-به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، نمایشگاه «فاطمه راه نجات» با همکاری خادمیاران رضوی و پایگاه مقاومت بسیج در مسجد سیدالشهدا (ع) بیرجند گشايش يافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به مناسبت ایام فاطمیه نمایشگاه « فاطمه راه نجات» شامگاه (۲۱ دی) با حضور جمعی از مسئولان در محل مسجد سیدالشهدا (ع) بیرجند گشایش یافت.

 

«فاطمه شاد» مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: غرفه های اين نمايشگاه شامل غرفه شکوفه های زهرایی ویژه کودکان(نقاشیی و قصه گویی)، غرفه رفیق ماندگار(وقف در گردش و فروش کتاب)،غرفه حجاب فاطمی، غرفه سیاسی، غرفه سبک زندگی فاطمی، غرفه دل نوشته به سردار، غرفه جمع آوری نذورات برای شب شهادت و  ایستگاه صلواتی است.

 

وی با اشاره به همکاری پایگاه بسیج مسجد سیدالشهدا(ع)، کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی و کانون کتاب و کتابخوانی خدمت رضوی استان در برپایی این نمایشگاه فرهنگی به مناسبت ایام فاطمیه، افزود: این نمایشگاه تا سالروز شهادت حضرت زهرا(س) هر روز از ساعت ۳ بعدازظهر تا بعد از نماز مغرب و عشاء برای بازدید عموم مردم دایر است.

 

شاد در ادامه به غرفه سبک زندگی فاطمی در این نمایشگاه با همت کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی اشاره کرد و  گفت: متاسفانه بسیاری از زوایای زندگی حضرت زهرا(س) در جامعه ما ناشناخته باقی مانده است و مردم درک درستی از سبک زندگی این حضرت ندارند. بنابراین در الگوگیری از این بانوی عالم، موفق عمل نکردیم. بطوریکه جامعه ما روز به روز به سمت تجمل گرایی، چشم و هم چشمی، سستی اخلاقیات و معنویات، فساد و انواع بی بندوباری، بی اهمیت شدن مفهوم خانواده، زندگی های خارج از چارچوب شرعی، ازدواج های سفید و غیره حرکت کرده است.

 

وی با تاكيد بر فرمايشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ترويج سبک زندگی صحيح حضرت فاطمه زهرا (س) بيان كرد: اگر سبک زندگی حضرت زهرا(س) در خانواده و جامعه سرمشق و الگو قرار می گرفت بسیاری از آسیب ها و مشکلات فعلی در جامعه ما وجود نداشت.

 

درس هایی از سیره فاطمی

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سیره ی این بانو در زندگی مشترک، رعایت دقیق و ظریف حقوق همسرش بود، تصریح کرد: خانه حضرت زهرا (س) جهانی از معنویت و عظمت الهی را دربرداشت  و در زندگی مشترک همواره ساده زیستی، قناعت و دوری از تجمل گرایی را پیشه می کرد، بسیاری از کارهای خانه را به صورت مشترک با علی (ع) انجام می دادند.

 

شاد عنوان کرد: همچنین دو اصل مهم در همسرداری؛ یعنی مهربانی، گذشت وایثار، بر زندگی خانوادگی آن حضرت حاکم بود. حضرت زهرا (س) محیط خانه را چنان ساخته بود که آسایش علی (ع) و فرزندانش را فراهم می کرد، چنان که هرگاه رنج ها، غم ها و دشواری ها امیرمؤمنان (ع) فشار می آورد، به خانه می آمد، به امیدی که لحظاتی با زهرا(س) سخن بگوید و دلش آرام گیرد.

 

ساده زیستی از بزرگترین آموزه‌های فاطمی
وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) نه تنها در مسائل اقتصادی و رفع مشکلات روزمرده مردم پیشگام بود، افزود: این بانوی ارزشمند و سرور زنان عالم حتی از نظر اخلاقی، پرورش عواطف انسانی، ارشاد و هدایت مردم نیز به آنها کمک و مصالح مردم را پیگیری و در حق دیگران دعا می کرد. در واقع حضرت زهرا(س) با رفتار عادلانه خویش، اطرافیان را خشنود می ساخت و با عواطف محبت آمیز مادری، فرزندان خویش را به این صفات انسانی و اسلامی تشویق می کرد.

 

مسئول کانون بانوان و خانواده خدمت رضوی در خراسان جنوبی با بیان اینکه ساده زیستی از بزرگترین آموزه‌های فاطمی است، گفت: اگرچه در عصر حاضر نمی توان همانند حضرت زهرا (س) زندگی کرد و ساختار ساده زیستی را براساس ساده زیستی ایشان پی ریزی نمود، اما در این زمان می توان ساده زیستی را متناسب با مقتضیات روز تبیین کرد و براساس آن، زندگی پاکیزه ای بنا نهاد؛ زندگی ای که در آن از زیاده‌روی در مصرف و انباشتن کالاهای غیر ضروری و پرورش نیازهای کاذب خبری نیست و تنها براساس نیازمندی‌های راستین انسان استوار است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران