18. دى 1399 - 14:56
برای مقابله با زمین‌خواری و فساد اداری؛
۱۷ گروه مطالبه‌گری در خراسان‌جنوبی تشکیل شد
بیرجندرسا-دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان‌جنوبی از تشکیل ۱۷ گروه مطالبه‌گری در این استان برای مقابله با زمین‌خواری و فساد اداری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار علی قاسمی صبح پنج شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی دبیران ستادهای امر به معروف کشور اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی ستادهای شهرستانی و استانی امر به معروف و نهی از منکر استان فعال است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان‌جنوبی بیان کرد: جلسات مشترک بین ستاد شهرستان‌ها و استان‌ها به صورت فصلی برگزار می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه در همه ادارات و دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی نیز شورای امر به معروف و نهی از منکر فعال است، ادامه‌داد: نتایج موفقیت‌آمیزی از اجرای برنامه‌های سال ۹۹ به دست آوردیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) استان خراسان‌جنوبی افزود: معاونت اجتماعی و مطالبه‌گری و معاونت آموزش، فرهنگ و رسانه کارگروه‌هایی تشکیل دادند که این کارگروه‌ها به عنوان گروه‌های تخصصی برای ستاد تصمیم‌سازی می‌کنند و جلسات هیئت اندیشه‌ورز ما نیز فعال است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه ترمیم هیئت اندیشه‌ورز استان نیز انجام شده است، گفت: تولیدکنندگانی که اقدام به تهیه و تولید پوشاک اسلامی چون چادر، مانتوی در شأن بانوی مسلمان و مقنعه کرده‌اند مورد حمایت قرار گرفته و وام‌هایی برای آنها تهیه کرده‌ایم.

قاسمی با اشاره به اینکه ۱۷ گروه مطالبه‌گری جدید در خراسان‌جنوبی تشکیل شده و فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند، اظهار کرد: مطالبه‌گری‌های بسیار خوبی در حوزه زمین‌خواری، مطالبات محیط‌های کاری و مشکلاتشان با هماهنگی اطلاعات ناجا، اداره کل اطلاعات و اطلاعات سپاه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی معاونت آموزش، فرهنگ و رسانه در شهرستان‌ها را پیشنهاد می‌کنیم، بیان‌کرد: مشکلات حقوقی و مالی ستاد نیز با تشکیل معاونت پارلمانی و رایزنی و ارتباط با مجلس قابل حل است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان‌جنوبی یادآور شد: ما طبق تفاهم با ادارات مختلف طرح‌های خود را به ادارات اعلام کرده و آنها با اعتبار خود آن را اجرایی می‌کنند.

نظرات کاربران