16. دى 1399 - 11:48
بیرجندرسا-شرکت توزیع برق خراسان جنوبی در خصوص اعمال خاموشی در مناطق شهری و روستایی به دلیل محدویت سوخت نیروگاه‌ها و کاهش مصرف گاز هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت: با توجه به فصل سرما و تداوم یخبندان ها، شاهد افزایش مصرف گاز در استان هستیم که این موضوع سبب ایجاد محدودیت‌هایی در میزان سوخت نیروگاه‌های برق و به دنبال آن کاهش تولید برق می‌شود و مجبور به اعمال خاموشی‌ها هستیم.

 

  • دادگر با اشاره به دستورالعمل‌های شرکت توانیر افزود: باتوجه به فعالیت مردم، در صورت اعمال خاموشی، این خاموشی‌ها در ساعات ۱۲شب تا ۴بامداد خواهد بود، بنابراین از مشترکین تقاضا می‌شود پیش بینی‌های لازم را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مشکل پیک مصرف و محدودیت تولید برق از جهت ظرفیت نداریم گفت: میزان بار نیروگاه‌ها به حدی است که اگر نیروگاه‌ها سوخت کامل خود را داشته باشند امکان پاسخ به میزان تقاضا وجود دارد، اما محدودیت خوراک گاز مصرفی نیروگاه‌ها این نگرانی را ایجاد کرده تا از مردم بخواهیم برای کاهش مصرف برق همکاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان افزود: شرکت توزیع برق استان برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌های خراسان جنوبی، اقداماتی در زمینه به حداقل رساندن مصرف انجام داده که تعدیل روشنایی معابر شهری، کاهش روشنایی پارک‌ها و میادین و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی در زمینه استفاده حداقلی از برق، از جمله این اقدامات است.

دادگر، مقدار مصرف برق در شرایط فعلی را بین ۲۳۰تا۲۴۰ مگاوات عنوان کرد و افزود: از لحاظ پیک مصرف در استان، مصرف غیرمتعارفی وجود ندارد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران