16. دى 1399 - 15:56
بیرجندرسا-امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: شهید سلیمانی توسط کسانی به شهادت رسید که پرونده سیاه جنایت آنان در سطح جهان برکسی پوشیده نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مولوی سید احمد عبدالهی ظهر سه شنبه در مراسم سالگرد شهید سلیمانی که با حضور علمای شیعه و سنی شهرستان درمیان برگزار شد، اظهار کرد: چگونه زندگی کردن و چگونه از دنیا رفتن یک فرد نشان دهنده راه و روش او است.

امام جمعه اهل سنت درمیان با اشاره به خدمات شهید سلیمانی در سالیان گذشته در منطقه درح و همچنین در همکاری با مجاهدان افغانستانی بیان‌کرد: اسماعیل هنیه نیز در مراسم تشییع جنازه این شهید بزرگوار او را شهید قدس می‌نامید.

مولوی عبدالهی با بیان اینکه سردار سلیمانی فقط در سوریه و عراق علیه تندروهای تکفیری مقابله نکرد، ادامه‌داد: ایشان همچنین همراه احمد شاه مسعود از رهبران مجاهد افغانستانی بود و در جنگ ۳۳ روزه نیز همراه لبنانی‌ها علیه رژیم صهیونیستی فعالیت کرد.

وی گفت: شهید سلیمانی توسط کسانی به شهادت رسید که پروند سیاه جنایت آنان در سطح جهان بر کسی پوشیده نیست.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به حمایت آمریکا از کودک کشی در غزه اظهار کرد: دولت میانمار علیه مسلمانان جنایت‌های عدیده مرتکب می‌شوند ولی آمریکایی‌ها به رهبران این کشور مدال می‌دهند که شهید شدن توسط این جانیان یک افتخار است.

مولوی عبدالهی با اشاره به ضرورت برجسته نکردن اختلافات بین مسلمین یادآور شد: باور قلبی ما بر این است که این شهادت‌ها درخت اسلام را بارور می‌کند.

وی با اشاره به خدمات قرارگاه شهید ناصری در منطقه درمیان گفت: اگر لبخند را بر لب محرومان نشانده و گره‌ای از مشکلات آنان را حل کنیم، بزرگترین خدمت را کرده‌ایم.

حجت الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه درمیان نیز در این مراسم گفت: اگر شهید سلیمانی در مسئله عراق و سوریه ورود پیدا نمی‌کرد امروزه خیابان‌های شهرهای ما نیز چون شهرهای جنگ زده سوریه بود.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر امنیت را بدانیم، یادآور شد: علماء از تریبون‌های خود باید ارزش این امنیت و خدمات نظام جمهوری اسلامی در درمیان را بیان کنند، هرچند منتی بر مردم در این خدمت‌رسانی نیست.

امام جمعه اهل تشییع درمیان با بیان اینکه راه اسلام راه تقریب است، اظهار کرد: شهید سلیمانی وقتی وارد سوریه و عراق و افغانستان برای کمک به مظلومان شد برایش مهم نبود مردم این کشورها شیعه، سنی، علوی و یا زیدی هستند.

نظرات کاربران