14. دى 1399 - 14:00
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
تقوا مهم ترین ویژگی مکتب حاج قاسم سلیمانی است
بیرجندرسا-حجت الاسلام عارفی با تبیین مکتب حاج قاسم سلیمانی، گفت: اولین و مهم ترین ویژگی که برای این مکتب پویا و سرزنده متصور است تقواست و تقوا همان خویشتن داری در برابر گناه و احساس مسئولیت و تعهد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین «محمد ولی عارفی» امروز (14 دی) در نشست بصیرتی بازخوانی مکتب حاج قاسم سلیمانی در خدمت خالصانه به مردم در جمع کارکنان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و رحلت علامه مصباح یزدی و گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای محور مقاومت، اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی از بندگان خالص و مخلص خدا بود که به انتخاب خود شهادت که بهترین نوع زندگی در جوار رحمت الهی است را برگزید.

 

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در تبیین آیات 39 تا 41 سوره صافات با اشاره به اینکه هر کسی به هر میزان کار نیک یا بدی انجام دهد به همان میزان پاداش و عذاب داده می شود افزود: عملکرد و مراتب اخلاص بندگان خاص خدا آنها را به جایی می رساند که در تشکیلات الهی پیش از آنکه چیزی بخواهند خداوند به آنها عنایت می کند.

 

وی با اشاره به اینکه افرادی که بندگان مخلص خداوند هستند رزق خاص و ویژه ای برای آنها مشخص شده است گفت: با توجه به آیه (وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ) این رزق شهادت است و کسانی که تمام زندگی و کارهای خود را برای خدا خالص کنند به این رزق خاص و ویژه دست یافته و در محضر پروردگار قرار می‌گیرند که پاداش بهشت توانایی عرض اندام در برابر پاداش عند ربهم یرزقون را ندارد.

 

حجت الاسلام عارفی با اشاره به اینکه نمونه بارزی از این بندگان خاص و خالص خداوند سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود، افزود: سردار سلیمانی 40 سال خودش را برای خدا خالص کرد و او هرگز نمرده و نمیمیرد و با شهادت نوع دیگری از زندگی را انتخاب کرده است و امروز در فکر و ذهن هر انسان و جای جای هر کوچه وخیابانی حضور دارد.

 

مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اگر ورزشکاران عزیز ما این پهلوان و قهرمان بزرگ را الگوی خودشان قرار بدهند او آنها را به مقام عند ربهم هدایت خواهد کرد، گفت: او انسان مخلصی بود که توانست این راه طولانی را با عشق بپیماید و گذرنامه این راه عمل صالح و اخلاص است که انسان را به این مقام ها می رساند.

 

وی با بیان اینکه برنامه اصلی زندگی بندگان مخلص خدا از جمله مکتب حاج قاسم سلیمانی دارای ویژگی هایی است، عنوان کرد: با توجه به آیه 10 سوره زمر، اولین و مهم ترین ویژگی که برای این مکتب پویا و سرزنده که جهان را متوجه خودش کرده متصور است، تقواست و تقوا همان خویشتن داری در برابر گناه و احساس مسئولیت و تعهد است.

نظرات کاربران