9. دى 1399 - 19:50
بیرجندرسا-قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: دشمنان پس از شکست در این سال‌ها متوجه شدند که با یک مولفه قدرت و یک عنصر مهم در نهضت اسلامی روبه‌رو هستند و آن مردم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت افزود: جامعه‌ای که بصیرت و فهم سیاسی ندارد، تحلیل مسائل را نمی‌داند و حق را از باطل تشخیص نمی‌دهد، قطعا عقب افتاده است و فتنه‌ها آنها را گرفتار می‌کند.

وی گفت: فتنه ۸۸ در سایه جریان انتخابات اتفاق افتاد و می‌خواستند در کشوری که براساس مردم‌سالاری دینی، مردم نقش اساسی را در همه جایگاه‌های سیاسی مهم کشور دارا هستند، با جدایی مردم از رهبری و تفرقه‌اندازی، نظام اسلامی را سرنگون کنند.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان برای این کار مقدمات زیادی چیده بودند افزود: همه تلاش دشمنان در سال ۸۸ این بود که به قدرت و پشتوانه مردمی که همراه با امامت و  ولایت جامعه بود، آسیب بزنند و خوب و حساب شده کار کردند.

وی گفت: فتنه ۸۸ چیزی نبود که توسط عده‌ای در خیابان‌ها دیده شد، زمینه‌ها و مقدمات فراوانی چیده شده بود و اهداف خطرناکی به دنبال داشت که با برخوردهای سیاسی و امنیتی حل نمی‌شد.

حجت الاسلام نوفرستی افزود: این حرکت مردم در ۹ دی ماه بود که بساط فتنه‌گران را در هم پیچید، از این رو حادثه ۹ دی، حادثه به یاد ماندنی در تاریخ است که باید امروز از آن عبرت بگیریم.

وی سپس با اشاره به علت ترور سردار سلیمانی و نخبگان هسته‌ای و دفاعی کشور گفت: ما صاحب سه مؤلفه قدرت هستیم که دشمن خود به آنها اذعان دارد و قدرت هسته‌ای، قدرت موشکی و قدرت منطقه ای ماست.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: چرا رییس جمهور آمریکا از برجام کناره‌گیری کرد، چون باید مسأله قدرت موشکی و منطقه‌ای نیز به عنوان برجام مذاکره شود، وقتی نظام جمهوری اسلامی محکم می‌ایستد و اجازه قدرت موشکی که آنها بخواهند محدود کنند را نمی‌دهد، با ترور سردار سلیمانی می‌خواستند قدرت منطقه‌ای ما را ضعیف کنند.

وی با بیان اینکه انسان‌های با بصیرت در طول تاریخ حماسه‌ها رقم زده‌اند افزود: انسان‌هایی همچون عمار که حاضر هستند سر آنها جلوی انسان‌های فاجر بریده شود، اما در برابر باطل تسلیم نمی‌شوند، در کشور ما بسیار هستند.

حجت الاسلام نوفرستی گفت: علیرغم اینکه همه دشمنان متحد شده بودند تا ایران اسلامی را شکست دهند اما موفق نشدند و توطئه‌ها علیه نظام و ایران اسلامی هنوز ادامه دارد.

وی افزود: دشمنان نیز به این امر اذعان دارند مردمی که پشتوانه رهبری ندارند و نیز رهبری بدون امت قدرت ندارند لذا از سال ۷۸ به مدت ۱۰ سال کار کردند تا اینکه مردم به دست خودشان نظام را از پای در بیاورند اما در ۹ دی ۸۸ همان کسانی که پشت سر فتنه‌گران قرار گرفتند، وقتی حقایق برایشان آشکار شد، راهشان را جدا کردند.

وی گفت: تا عاشورای ۸۸ این آسیب بزرگی است که دشمن هشت ماه بتواند فضای کشور را غبارآلود هدایت کند و جهت بدهد که حق از باطل شناخته نشود و برای رسیدن به اهداف خود امید داشته باشد.

نظرات کاربران