5. آذر 1399 - 11:04
بیرجندرسا-آیت الله عبادی با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی پیروز فرداها است، گفت: شرایطی برای مسئولان فراهم شده که باید بسیار شکرگذار باشند و از فرصت خدمت به مردم و نیازمندان استفاده کنند و این را ارزان نفروشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (۵ آذر) در نشست آغاز گام سوم کمک های مؤمنانه با حضور مسئولان استان با گرامیدشت هفته بسیج، اظهار کرد: باید سر به سجده شکر بگذارید که خداوند متعال به شما در این زمینه توفیق خدمت به مردم را داده است.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خدمت دارای زوایای مختلفی است که ابتدایی ترین آن عمل انسان دوستانه می باشد، گفت: بیش از از اینکه مددجو و نیازمند از جهت مادی نیاز جسمانی داشته باشد شما به عنوان انسان سالم نیاز معنوی دارید که کمک کنید و در روایات آمده است که دست خود را پس از دادن صدقه ببوسید چرا که صدقه مؤمن قبل از اینکه به دست فقیر و نیازمند برسد به دست خداوند می‌رسد.

 

 

وی با بیان اینکه وقتی نیازی از انسانی نیازمند برآورده می شود امدادرسان لذت معنوی می برد، افزود: مهمترین زاویه خدمت و صدقه نیازمندان جلب رضای الهی است.

 

 

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بزرگان سه عامل مهم لقمه حلال، نماز اول وقت و گره گشایی از نیازمند در قرب الهی را مؤثر می دانند، عنوان کرد: از جمله چیزهایی که قلب را نورانی می‌کند و چه بسا چشم بصیرت انسان را نیز باز می‌کند استفاده از روزی حلال است.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت گره گشایی از نیازمندان، تصریح کرد: برای خداوند متعال مشکلی نبود که روزی انسان ها را آماده کند اما اینجا بحث آزمایش ما مطرح است.

 

 

وی با نقل واقعه ای که برای مرحوم کربلایی محمدکاظم ساروقی اتفاق افتاد و حافظ کل قرآن مجید شد، بیان کرد: «آن مرحوم یک شخص بی‌سواد بود اما کمک به فقرا و نور ایمان به بی سوادی او زیبایی خاصی بخشید و توانست حافظ کل قرآن شود.»

 

 

آیت الله عبادی در خطاب به مسئولان استان تأکید کرد: شرایطی برای شما فراهم شده که باید بسیار شکرگذار باشید و از فرصت خدمت به مردم و نیازمندان استفاده کنید و این را ارزان نفروشید.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جنگ اقتصادی در مقابل دشمنان بشریت هستیم که کشورها را نابود و مردم را می کشند و این دلیبرال دموکراسی، شاخه غرب وحشی است اما در نقطه مقابل،  مردم نظام جمهوری اسلامی هستند که با وجود همه مشکلات و تحریم های اقتصادی در ایثار، از خودگذشتگی و کمک به نیازمندان پیشرو هستند.

 

 

وی با اشاره به رزمایش کمک مؤمنانه، تصریح کرد: مسئولان برگزاری رزمایش کمک مؤمنانه از این حیث جزو فرماندهان جهاد اقتصادی در مقابل بدترین نوع دشمن بشر هستید.

 

 

امام جمعه بیرجند در پایان گفت: تفکر بسیجی در زمینه های مختلف موفق عمل کرده است و بسیج پیروز فرداها است.

نظرات کاربران