30. آبان 1399 - 15:55
بیرجندرسا-۱۵۶بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار صداوسیما، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته از ۲۶۱ آزمایش کرونا در استان ۱۵۶ آزمایش، مثبت قطعی اعلام شد گفت: از ۱۵۶ مبتلای جدید به کرونا، ۴۲ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۱۱۴ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شدند.

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۹ مورد در بیرجند، ۱۹ مورد فردوس، ۲۳ مورد طبس، ۹ مورد نهبندان، ۳۸ نفر از قاین، ۱۳ مورد درمیان، ۴ مورد سربیشه، ۴ مورد سرایان، یک مورد زیرکوه، ۱۳ مورد بشرویه و ۳ نفر از خوسف شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۷۰ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از این تعداد ۲۴۵ نفر مبتلا قطعی بیماری کرونا و ۴۵ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

مهدی زاده افزود: حال عمومی ۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۶۹ بیمار با حال عمومی خوب ترخیص شدند که۴۶ نفر از این بیماران دارای تست مثبت کرونا بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: با ثبت ۹ مورد جدید فوت بر اثر کرونا در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا به ۵۲۱ مورد در خراسان جنوبی رسید.

وی گفت: تا کنون ۲۷ هزار و ۴۰۴ آزمایش کرونا در استان انجام شد که جواب تست ۱۱ هزار و ۴۷۶نفر مثبت اعلام شد.

نظرات کاربران