آی پرسه
30. آبان 1399 - 13:18
بیرجندرسا-نماز جمعه امروز (۳۰ آبان) در چهار شهر از ۲۶ نقطه برپایی این آیین در استان خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: این آیین عبادی سیاسی در شهرهای خوسف، اسدیه، قهستان و زهان برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی  افزود: این هفته نماز جمعه در شهرستان‌های خوسف، درمیان و زیرکوه ( به جز شهر حاجی‌آباد)  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

این شهرستان‌ها براساس آخرین رنگ‌بندی دارای وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.

وی بیان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا، نماز جمعه هفته قبل (۲۳ آبان) در هیچ یک از شهرستان‌های استان برگزار نشد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان محل برگزاری نماز جمعه است.

نماز جمعه از ۱۵ اسفند پارسال تاکنون به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان (بیرجند) اقامه نشده است.

پس از گذر خیز بیماری در تیر ماه امسال، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا و بستری به کرونا در این خراسان جنوبی روند صعودی گرفته و این روند افزایشی در حال امتداد است.

روند صعودی مبتلایان و فوتی های کرونا در این استان سبب بازگشت محدودیت‌های کرونایی  از ۲۰ مهر امسال شد و تاکنون به شکل‌های مختلف اجرا و تمدید شده است.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در شهرستان‌ها که با سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد منتشر شد، هفت شهرستان استان خراسان جنوبی در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران