28. آبان 1399 - 12:39
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری آموزش و پرورش استان چهار معلم را در شهرستان‌های بیرجند و طبس بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده است که هر کدام گنجینه‌ای از علم، تجربه و تعهد بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدعلی واقعی روز چهارشنبه از درگذشت «حسین امیرآبادی زاده» دبیر ریاضی دبیرستان‌های نمونه امام علی (ع) شهرک امیرآباد و استعدادهای درخشان شهید بهشتی بیرجند در سن ۴۵ سالگی به علت ابتلا به کرونا خبر داد و در پیامی فوت این معلم را تسلیت گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در این پیام آمده است: خبر تاسف بار پر کشیدن بلبل غزل خوانی دیگر از بوستان تعلیم و تربیت بهارستان علم و ادب و دبیری سخت کوش؛ شادروان «حسین امیرآبادی زاده» چنان سخت و طاقت فرسا است که به سختی در باور می‌نشیند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بی‌شک روح بلند این معلم پرتلاش و والامقام نزد خداوند سبحان دارای ارج و قُرب بوده و نام و یاد وی برای همیشه ایام بر صفحه کتاب تاریخ عشق و ایثار بوستان تعلیم و تربیت خطه قهستان زمین جاودان و زنده خواهد ماند.

وی افزود: اینجانب به نیابت از فرهنگیان استان، فقدان این همکار بزرگوار را به خانواده ایشان و فرهنگیان فرهیخته آموزش و پرورش شهرستان بیرجند و دانش‌آموزان قدرشناس دبیرستان‌های امام علی (ع) و استعدادهای درخشان شهید بهشتی تسلیت عرض می‌نمایم. امید آن دارم خداوندگار عالم  آن عزیز سفر کرده را در جوار رحمت خویش قرین آمرزش و آرامش قرار داده و این پیام رسان علم و ایمان را همنشین اولیا فرماید. همچنین از درگاه ایزد باری تعالی مسألت دارم به خانواده و تمامی بازماندگان ایشان نیز صبر جمیل و اجر جزیل عنایت فرماید.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.

آموزش دانش‌آموزان خراسان جنوبی با توجه به وضعیت قرمز اغلب شهرستان‌های این استان به صورت غیرحضوری دنبال می‌شود و مدارس تعطیل است.

نظرات کاربران