28. آبان 1399 - 9:08
بیرجندرسا-ضیائیان احمدی با بیان اینکه امسال ۷۰۵ تُن زرشک تازه و خشک خریداری شده است، گفت: در این راستا ۲ میلیارد تومان بابت زرشک تازه و ۱۲ میلیارد تومان بابت زرشک خشک به کشاورزان پرداخت کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«وحید ضیائیان احمدی» اظهار کرد: زرشک تازه بسیاری امسال به بازار رفته است و قطعا امسال قیمت زرشک خشک به 90 هزار تومان خواهد رسید.

 

 

مدیرتعاون روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال 705 تُن زرشک خریداری کرده ایم، افزود: از این تعداد 435 تُن تر و 270 تُن خشک هستند و 40 تا 50 خشک و تر 8 تا 10 هزار تومان خریداری کردیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه امسال 4 بارگاه خریداری زرشک در استان فعالیت داشتند، ادامه داد: این بارگاه ها در قاین، بیرجند، سده و درمیان بوده و بیشترین زرشک خریداری شده امسال مربوط به بیرجند و قاین بوده است.

 

 

ضیائیان احمدی با اشاره به مبلغ پرداختی در خصوص زرشک تازه و خشک گفت: امسال حدود 2 میلیارد تومان در خصوص زرشک تازه به کشاورزان استان پرداخت کردیم و زرشک خشک نیز 12 میلیارد تومان خریداری شده که از این مقدار 4 میلیارد تومان باقی مانده است که طی هفته های آینده به کشاورزان پرداخت خواهیم کرد.

 

 

مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی در پایان بیان کرد: امسال 5 غرفه فروش زرشک در تهران راه اندازی کرده بودیم و استقبال خوبی از این غرفه ها شد و زرشک استان را دانه شده و به صورت بسته بندی در این غرفه ها عرضه می شد که متاسفانه به خاطر شیوع ویروس کرونا این غرفه ها تعطیل شد.

نظرات کاربران