27. آبان 1399 - 16:02
بیرجندرسا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۲۱۳ مورد ابتلای جدید به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «کامبیز مهدی زاده» امروز (۲۷ آبان) در گفتگو با رسانه های گروهی استان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته از ۳۱۱ آزمایش کرونا در استان ۲۱۳ آزمایش، مثبت قطعی اعلام شد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از مبتلایان جدید به کرونا، ۴۸ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند و ۱۶۵ نفر نیز نمونه گیری سرپایی شدند.

 

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۵۴ مورد در بیرجند، ۳۶ مورد فردوس، ۲۱ مورد طبس، ۲۸ مورد نهبندان، ۳۸ نفر از قاین، هفت مورد درمیان، ۱۳ مورد سربیشه، ۱۰ مورد سرایان، یک مورد بشرویه و پنج نفر از خوسف شناسایی شدند.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۸۳ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند ادامه داد: از این تعداد ۲۲۹ نفر مبتلا قطعی بیماری کرونا و ۶۲ نفر از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: حال عمومی ۱۵ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است

 

مهدی زاده گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۷ بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۱۱۰ بیمار  با حال عمومی خوب ترخیص شدند که ۵۷ نفر از این بیماران دارای تست مثبت کرونا بودند.

 

وی در پایان افزود: با ثبت هشت مورد جدید فوت بر اثر کرونا در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌ها در اثر بیماری کرونا به ۴۸۱ مورد در خراسان جنوبی رسید.

نظرات کاربران