21. آبان 1399 - 14:28
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تصویب شد
بیرجندرسا-خسروی گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری را تصویب کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی امروز (۲۱ آبان) با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گزارشی از فعالیت های دو ماه اخیر در مجلس شوراس اسلامی، کمیسیون شورای و امور داخلی کشور و حوزه انتخابیه ارائه کرد.

«حسین خسروی» نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از مصوبات مجلس یازدهم با محوریت دغدغه های مقام معظم رهبری، اظهار کرد: کلیات طرح کالا برگ کالاهای اساسی در مجلس تصویب شده است که در قالب این طرح به 60 میلیون نفر از اقشار کم برخودار کشور در 6 ماهه دوم سال جاری با توجه به وضعیت سخت اقتصادی کمک خواهد شد.

 

وی گفت: با اجرایی شدن آن قرار است به 40 میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه 60 هزار تومانی و به 20 میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مبلغ 120 هزار تومان برای خرید کالاهای اساسی پرداخت شود.

 

وی ادامه داد: همچنین کلیات طرح «جمعیت و تعالی خانواده» طبق اصل 85 قانونی اساسی نیز که سالهاست مورد دغدغه رهبر معظم انقلاب است در مجلس تصویب شده است اما با توجه به مواد قانونی اصل 85 زیاد بود به کمیسیون های تخصصی مجلس ارجاع شد تا سریعتر به نتیجه برسد.

 

خسروی از تصویب یک فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس خبر داد و افزود: با توجه به اینکه امریکایی ها مدتهاست از برجام خارج شده اند اما جمهوری اسلامی ایران  یک طرفه این تعهدات را انجام می دهد لذا بر اساس تصویب این طرح، دولت سه ماه مهلت دارد به تعهدات قبل از برجام بازگردد.

 

وی تصریح کرد: اگر در این مدت طرف های مقابل به تعهدات برجامی خود بازنگردند ما خود تحریمی خود را ادامه نخواهیم.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به تصویب طرح جاماندگان دریافت یارانه اشاره کرد و گفت: بر اساس آن افرادی که در زمان ثبت نام یارانه‌ها به دلیل عدم دسترسی به سیستم‌های اینترنتی و مراکز ثبت نام از ثبت نام جا ماندند فرصت ثبت نام مجدد خواهند یافت.

 

خسروی یادآور شد: در این طرح امکان آزمون وسع وجود دارد به این معنا که افراد باید ابتدا ثبت نام کنند و سپس از آنها آزمون وسع گرفته و در نهایت به نیازمندان یارانه پرداخت می‌شود.

 

وی با اشاره به فعالیت های کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس شوراس اسلامی، ادامه داد: اصلاح موادی از آیین نامه انتخابات رئیس جمهوری در مجلس تصویب شده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری موضوع مدرک تحصیلی داوطلبان نیز اصلاح شده است. حضور برخی داوطلبان ریاست جمهوری در گذشته وهن به نظام جمهوری اسلامی بود، در حال حاضر مدرک تحصیلی داوطلبان به کارشناسی ارشد یا معادل آن ارتقا یافته است.

 

خسروی با بیان اینکه اکنون فراکسیون انقلاب اسلامی بزرگترین فراکسیون مجلس یازدهم است، افزود: بحث استیضاح ریاست جمهوری در این فراکسیون از قبل مطرح بود ابتدا حدود 70 نفر امضا کردند در نهایت با توجه به برگزاری جلسات از سوال و استیضاح رئیس جمهور صرف نظر شد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: اما مجلس تصمیم گرفت که باید دولت را در راستای تعامل پای کار بیاوریم و در این مدت وزرای مختلف به خصوص اقتصادی بیش از 10 بار به مجلس آمدند و تقریبا مثبت و مفید بوده است.

 

وی بیان کرد: البته نمایندگان مجلس توضیحات وزیر نفت درباره علت عدم بهره برداری از فاز ۱۴ پارس جنوبی را قانع کننده ندانستند و به وی کارت زرد دادند.

 

خسروی با بیان اینکه اقدامات و ملاقات های نیز خارج از مجلس انجام شده است، گفت: مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی با مسعود منصور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور  در خصوص مشکلات و ظرفیت های منابع طبیعی استان دیدار و گفتگو کردند.

 

وی ادامه داد: دکتر منصور گفته است گروه اختلافی در استان خراسان جنوبی بگذارید که مردم خیلی اذیت نشوند اما اینکه در عمل اجرا  شده است اطلاعی ندارم.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به دیدار با دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت اشاره و تصریح کرد: راه اندازی مرکز پیوند کلیه در بیمارستان رازی بیرجند، بررسی اتمام پروژه بیمارستان شهرستان خوسف، اختصاص دستگاه شتاب دهنده خطی برای بیمارستان ایران مهر، راه اندازی پانسیون پزشکان بیمارستان اسدیه، راه اندازی مرکز فوریت‌های حوادث استان و تکمیل آی سی یو و بیمارستان رازی بیرجند از موارد مطرح شده در این دیدار بود که معاون وزیر بهداشت برای تحقق آن‌ها قول مساعد داد.

 

خسروی بیان کرد: وظیفه ما مطرح کرد این امور با مسئولان کشوری بوده است اما پیگیری اجرایی شدن این امور باید توسط  مدیران استانی مربوطه انجام شود.

 

وی در ادامه با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس استان با بختیاری رئیس کمیته امداد کشور به ویژه آموزش مجازی و نیاز دانش آموزان به تبلت، گفت: ایشان قول داده شد به هر میزانی استان به این موضوع اختصاص دهد کمیته امداد نیز به همان میزان اعتبار تخصیص خواهد داد.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین رئیس کمیته امداد کشور قول بررسی انجام کاری شاخص در شهرستان خوسف را داد.

 

خسروی با بیان اینکه بعد از اینکه ماژان به شهر ارتقا یافت یکی از نیازها ایجاد پاسگاه برای بحث های امنیتی است، افزود: شنیده می شود قاچاق خیلی راحت از این مبادی در حال انجام است که این موضوع را با فرمانده ناجا و معانش مطرح شد؛ از فرمانده ناجا جوابی نشنیدم ولی معاونش مطرح کرد در بحث توسعه های کشوری توسعه امکانات و نیروی انسانی دیده نشده است.

 

وی با بیان اینکه مسائلی در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف در حال پیگیری است، افزود: تشکیل گروه های مشورتی به موازات کمیسیون ها مجلس در دستور کار دفتر قرار گرفته است و تاکنون به صورت رسمی گروه مشورتی اقتصادی و فرهنگی تشکیل شده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آسیب های فضای مجازی و سوء مدیریت ها، عنوان کرد: امروز حضور در فضای مجازی به راحتی دسترسی به یک گوشی تلفن همراه است، در این فضا باید بسیار مراقب بود، متاسفانه ستایش قریشی محصول همین سهل انگاری مسئولان در مدیریت فضای مجازی است.

 

خسروی به دیدارهای مردمی و مدیران استانی اشاره کرد و گفت: تاکنون در سفر اخیر بیش از 22 جلسه با گروه های مختلف در استان برای بررسی مسائل و مشکلات برگزار شده است.

 

به گفته وی یکی از مشکلات اساسی که شنیده شده است مثلا سنگ های دور میدان ها از خارج استان وارد می شود. همچنین در حالی که در استان ماسک و لوله پی وی سی تولید می شود اما این اقلام از خارج استان خریداری و تهیه می شود.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دیدار با رئیس منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز برای سرمایه گذاری در خصوص تکمیل بیمارستان خوسف، اختصاص مسکن برای زوج های محروم و اختصاص تسهیلات به نیازمندان پیشنهاد شده که مورد موافقت اولیه قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به بازدید از روستاهای سیل زده شهرستان بیرجند افزود: اقدامات اولیه در راستای کمک به کشاورزان انجام شده اما به اتمام نرسیده و با توجه به نزدیک شدن به زمستان ومشکلات رودخانه ها و سیل بنده ها می بایست اقدام جهادی صورت گیرد.

 

 

نظرات کاربران