15. آبان 1399 - 19:22
بیرجندرسا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا، آموزش غیرحضوری برای مدارس ۱۰ شهرستان استان که در وضعیت قرمز و بحرانی قرار دارند؛ به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدعلی واقعی روز پنجشنبه بیان کرد: آموزش در تمامی مدارس شهرستان‌های بشرویه، بیرجند، درمیان، سرایان، فردوس، قاینات، طبس و نهبندان از روز شنبه هفدهم آبان تا بیست و سوم آبان ماه سال جاری به صورت غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: با اعلام وضعیت قرمز به علت شیوع کرونا در شهرستان‌های سربیشه و زیرکوه، آموزش در تمامی مدارس این ۲ شهرستان نیز غیرحضوری شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا، کلاس‌های درس شهرستان خوسف که در وضعیت نارنجی است، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری و با گروه بندی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مدیران، معلمان و اولیای این سه شهرستان تاکید کرد و گفت: با وجود غیرحضوری شدن آموزش در سایر شهرستان‌های استان همچنان عملیات ضد عفونی مدارس ادامه خواهد داشت.

کلاس‌های درس مدارس خراسان جنوبی در مناطق قرمز با هدف قطع زنجیره بیماری و حفظ سلامت دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی از ۲۱ مهر ماه امسال غیرحضوری شد و تاکنون به صورت هفتگی تمدید شده است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.

روند ابتلا به کرونا و فوت ناشی از آن که از اوایل اسفند ۹۸ در خراسان جنوبی آغاز شد، در خیز سوم بیماری همچنان صعودی است.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در خراسان جنوبی، ۶ شهرستان این استان در شرایط بحرانی قرار دارند و چهار شهرستان هم در وضعیت قرمز هستند.

به گزارش ایرنا از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند براساس آخرین وضعیت مخاطره استان خراسان جنوبی و رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان که امروز - پنجشنبه ۱۵ آبان ماه - منتشر شد، شهرستان‌های بیرجند، سرایان، طبس، فردوس، قاینات و نهبندان در وضعیت مشکی (بحرانی) هستند.

شهرستان‌های بشرویه، درمیان، سربیشه و زیرکوه در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و شهرستان خوسف هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند و هیچ یک از ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و سفید (کم خطر) نیست.

نظرات کاربران