14. آبان 1399 - 10:28
بیرجندرسا-اعمال محدودیت فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ از امروز چهارشنبه ۱۴ آبان‌ ماه به دلیل شیوع بیماری کرونا در سه شهرستان بیرجند، قاینات و طبس در استان خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، شیوع بیماری کرونا در هفته های اخیر به حدی پیش رفت که به ناچار باری دیگر محدودیت های کرونایی در استانها از سر گرفته شد و این هفته نیز تمامی محدودیت‌های اعمال شده در هفته‌های گذشته همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.

 

با توجه به مصوبات چهل و دومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور و دیگر اعضا در تاریخ ۱۰ آبان ماه تشکیل شد، مقرارت سخت‌گیرانه‌ای در ۴۶ شهرستان جدید به علاوه‌ ۴۳ شهرستان مصوب هفته قبلی این ستاد و در گروه‌های شغلی ۲ و ۳ و ۴ اعمال خواهد شد.

 

در همین راستا از امروز چهارشنبه اجرای محدودیت‌های جدید در ۲۵ مرکز استان و ۴۶ شهرستان جدید به مدت ۱۰ روز اعمال می‌شود که سه شهرستان استان خراسان جنوبی شامل بیرجند، قاینات و طبس در این فهرست هستند.

 

بر این اساس در رده شغلی دوم فعالیت در پاساژها، مراکز خرید، مال‌های بزرگ، تمرینات و مسابقات ورزشی، مساجد و مصلی‌ها، قنادی‌ها، آبمیوه و بستنی فروشی‌ها، مراکز تهیه غذای با پذیرش مشتری(به صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند)، آرایشگاه مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره‌گذاری خودرو، فرش و موکت فروشی، اسباب‌بازی فروشی‌ها فروشگاه لوازم خانگی مانند عمده فروشی و خرده فروشی، خدمات چاپ دجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادوفروشی‌ها، پارچه فروشی، عکاسی، آژانس، مشاور املاک، پرده‌سراها، فروش کیف و کفش، لوازم تحریر، خیاطی، خرازی، فروشگاه لوازم آرایشی_بهداشتی از جمله مصادیق گروه شغلی ۲ هستند.

 

گروه سه مشاغل شامل عدم فعالیت در دانشگاه‌ها، مدارس، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، سینما، تئاتر، موزه، ارایشگاه، مساجد، مصلی، آزمون‌های حضوری و... می‌شود. در گروه چهار نیز فعالیت باشگاه‌ها، کافه‌ها، قهوه‌خانه ها ممنوع است.

 

همچنین بیرجند جزو ۲۵ مرکز استان است که محدودیت تردد در مسیرهای ورودی و خروجی این شهر از ساعت ۱۲ روز دوشنبه برقرار شد و تا ساعت ۲۴ روز جمعه (۱۶ آبان) ادامه دارد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران