12. آبان 1399 - 13:48
بیرجندرسا-رئیس کانون موسسات داوری خراسان جنوبی گفت: نخستین موسسه تحت نظارت موسسات داوری خراسان جنوبی در نهبندان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، نخستین موسسه داوری و دادرسی خصوصی حل اختلاف نهبندان امروز (12 آبان) با حضور فرماندار، مسئولان استانی و محلی افتتاح شد.

 

حجت الاسلام «محمد رضا رفیعی» رئیس کانون موسسات داوری خراسان جنوبی در این مراسم اظهارکرد: یکی از مزایای داوری این است که پرونده ها حداکثر سه ماه با تاخیر رسیدگی خواهد شد.

 

رئیس کانون موسسات داوری خراسان جنوبی با بیان اینکه در موسسه تحت نظارت موسسات داوری و دادرسی خصوصی نهبندان طرفین دعوا از بین داوران و قاضیان مورد علاقه خود، افرادی را انتخاب خواهند کرد، افزود: در داوری، مسئولان استان و ریاست کل دادگستری پای کار خواهند بود.

 

حجت الاسلام رفیعی تصریح کرد: خوشبختانه با  انتصاب حجت الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضائیه بخش داوری به نتیجه رسید و اتحادیه سراسری کانون های موسسات داوری کشور «اسکودا» راه اندازی شد که این فرآیند داوری، نتیجه مثبت در کشور خواهد داشت.

 

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهرستان نهبندان در سال 78، گفت: نخستین موسسه تحت نظارت موسسات داوری در سطح استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان را  به دنبال توجه رهبری به این شهرستان کمتر توسعه یافته امروز افتتاح کردیم و امیدواریم، دستگاه قضایی شهرستان از این موسسه حمایت کند تا مزایای آن به مردم برسد.

 

در این مراسم «مجید بیکی» فرماندار نهبندان از دست اندرکاران موسسه داوری نهبندان خواست تا در خصوص اختلافات و موضوعات مردم، امین مردم باشند تا اعتماد مردم حاصل شود.

 

وی با بیان اینکه اصل مهم در منشور موسسات داوری، شرط امانتداری است، گفت: امیدواریم این اصل مهم در موسسات داوری رعایت شود.

نظرات کاربران