11. آبان 1399 - 15:47
بیرجندرسا-رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی از آغاز خرید حمایتی زعفران در استان خبر داد و گفت: خرید حمایتی «طلای سرخ» از امروز آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،غلامرضا قوسی با بیان اینکه ۱۶ هزار و ۸۰۷ هکتار سطح از مزارع استان خراسان‌جنوبی زیر کشت زعفران است، اظهار داشت: بیشترین سطح زیرکشت زعفران در خراسان‌جنوبی به شهرستان قاین با پنج هزار و ۷۹ هکتار اختصاص دارد.

وی از آغاز خرید حمایتی زغفران در استان خبر داد و بیان داشت: با پیگیری‌های متعدد امسال نیز با هدف حمایت از کشاورزان و جلوگیری از افت قیمت، خرید حمایتی این محصول ارزشمند توسط دولت انجام می‌شود.

خرید حمایتی «طلای سرخ» از امروز آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد و پیشنهاد شده تا ۳۰ دی‌ماه نیز تمدید شود

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خرید حمایتی «طلای سرخ» از امروز آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد، عنوان کرد: پیشنهاد شده مهلت خرید زعفران تا ۳۰ دی‌ماه نیز تمدید شود.

قوسی از تعیین چهار مرکز برای خرید حمایتی زعفران خراسان‌جنوبی خبر داد و تبیین کرد: مراکز خرید زعفران در شهرستان‌های بیرجند، قاین و سرایان، فردوس محصول استراتژیک زعفران امسال را از زعفران‌کاران استان خریداری می‌کنند.

خرید حمایتی زعفران به دو روش بورس کالا و فیزیکی انجام می‌شود

 

وی با تأکید بر اینکه خرید حمایتی زعفران به دو روش بورس کالا و فیزیکی انجام می‌شود، تبیین کرد: در روش بورس کالا زعفران با معرفی مدیریت‌های جهاد کشاورزی تحویل انبارهای بورس قرار می گیرد و از طریق نمادهای بورسی زعفران قابل عرضه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در روش خرید فیزیکی کشاورزان با مراجعه به مراکز خرید تعاون روستایی با معرفی‌ جهاد کشاورزی زعفران را در اختیار مراکز خرید قرار می‌‌دهند و کارشناسان از لحاظ ظاهری زعفران را بررسی و ۳۰ درصد قیمت زعفران به‌صورت وجه نقد و مابقی پس از اعلام نتایج آزمایشگاهی طی مدت سه ماه قابل پرداخت است.

قیمت خرید هر کیلوگرم زعفران نگین  ۱۳ میلیون تومان و زعفران پوشال          مرغوب ۱۱ میلیون تومان است

 

قوسی قیمت خرید هر کیلوگرم زعفران نگین را ۱۳ میلیون تومان و زعفران پوشال مرغوب را ۱۱ میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت: اولویت خرید حمایتی زعفران با کشاورزان زعفران‌کار استان است و سقف خرید زعفران از هر کشاورز  ۱۰ کیلوگرم تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد:  پیش‌بینی می‌شود امسال ۷۰ تن زعفران از اراضی زیر کشت این محصول در استان برداشت شود که برآورد می‌شود تولید زعفران نسبت به سال گذشته سه و نیم درصد افزایش یابد.

به گزارش فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «درخواست حمایت دولت از زعفران‌کاران» خواستار پیگیری حمایت از خرید محصول زعفران‌کاران شده بودند.

نظرات کاربران