7. آبان 1399 - 14:10
بیرجندرسا-۲۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در خراسان جنوبی شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۹ آزمایش جدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که از این تعداد جواب ۲۱۵ آزمایش مثبت اعلام شد.

دکتر مهدی زاده افزود: از ۲۱۵ بیمار جدید شناسایی شده، ۵۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری اند و ۱۵۸ مورد نمونه گیری سرپایی انجام شده است.

وی گفت: ۴۹ نفر از مبتلایان جدید شناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند، ۴۵ نفر قاین، ۲۳ نفر فردوس، ۱۷ نفر سرایان، ۱۵ نفر درمیان، ۹ نفر خوسف، شهرستان‌های سربیشه، نهبندان و زیرکوه هرکدام ۵ نفر و یک نفر مربوط به شهرستان بشرویه است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: هم اکنون ۳۷۸ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری اند که از این تعداد ۲۳۰ نفر مبتلا به کرونا هستند.

دکتر مهدی زاده گفت: از بیماران کرونای بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۸ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری که حال ۷ نفر از آنان مساعد نیست.

وی افزود: همچنین با فوت ۷ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۲۷۴ مورد افزایش یافت.

نظرات کاربران