5. آبان 1399 - 11:33
بیرجندرسا-رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: با گذشت بیش از یک ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی جدید، ۱۵ درصد دانش‌آموزان خراسان جنوبی در شبکه آموزشی دانش‌آموزان "شاد"، غایب هستند که علت اصلی آن نبود زیرساخت‌های لازم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،حسینی فرد، امروز دوشنبه ۵ آبان به خبرنگاران گفت: حدود ۲۶ هزار دانش‌آموز در سراسر استان به علت نبود زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت از آموزش‌های مجازی در شبکه شاد محروم‌اند.

وی افزود: این دانش‌آموزان در ۳۰۰ نقطه استان که شامل مناطق محروم به ویژه شهرستان‌های زیرکوه، نهبندان، سربیشه، درمیان و خوسف هستند که به صورت حضوری در مدارس حاضر می‌شوند و از درس نامه‌هایی که توسط معلمانشان تولید شده استفاده می‌کنند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به حل مشکل اینترنت دانش‌آموزان روستایی و عشایری استان بر اساس انعقاد تفاهم نامه فی ما بین آموزش و پرورش و فناوری ارتباطات، تصریح کرد: فقر اقتصادی، کمبود منابع یادگیری، محرومیت از زیرساخت‌های فناوری، علمی و فرهنگی از مهم‌ترین تفاوت‌های مناطق روستایی، عشایری و مرزی با دانش‌آموزان مناطق برخوردار است.

حسینی فرد یادآور شد: باید از ظرفیت گروه‌های آموزشی، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و داوطلبان برای تولید محتوا بیشتر استفاده کرده و کار سنجش و پایش را با همکاری و ارتباط بیشتر با خانواده‌ها تداوم دهیم.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران