5. آبان 1399 - 10:43
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل بیش از ۱۰ برنامه فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی بین دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی استان به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، محمد علی واقعی صبح امروز در آیین نکوداشت هفته پدافند غیرعامل ، اظهار داشت: در طول این هفته بیش از 10 برنامه فرهنگی، هنری، علمی و پژوهشی در بین دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی استان به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه دانش‌آموزان دوره‌های تحصیلی دوره دوم ابتدایی، متوسطه اول و دوم، اولیا و همکاران، برگزاری کارگاه آموزشی آنلاین برای فرهنگیان، برگزاری دوره ضمن خدمت پدافند غیرعامل برای همه فرهنگیان و برگزاری نمایشگاه مجازی در شبکه شاد از مهم‌ترین این برنامه‌ها به‌شمار می‌رود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی مطرح کرد: توانمندسازی دانش‌آموزان در رعایت اصول ایمنی برای کاهش خطرات و تلفات به‌ویژه در زمان بروز حادثه و بلایای طبیعی در طراحی آموزش‌ها برای دانش‌آموزان ضروری است.

واقعی گفت: توانمندسازی دانش‌آموزان به‌‌عنوان یک محور اساسی در پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل مهم بوده و کاهش تلفات و سوانح را به‌دنبال دارد.

وی با اشاره به تلاش و توطئه‌های دشمنان در شکست انقلاب اسلامی از طریق تهدید نظامی، تهاجم فرهنگی، تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و ایجاد جو نا امیدی در جامعه، عنوان کرد: هر چه توانمندی خود را افزایش دهیم، قدرت تقابل ما با توطئه‌های دشمنان نیز افزایش می‌یابد.

نظرات کاربران