1. آبان 1399 - 13:38
بیرجندرسا-رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: ما گلایه مندیم از متولیان امری که افراد خاطی دستورهای بهداشتی ویژه کرونا را به ما معرفی نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، حجت الاسلام حمیدی در نشست شورای قضایی استان افزود: حفظ بهداشت جامعه جزو حقوق عامه است و قوه قضائیه با افرادی که دستورهای بهداشتی را در این شرایط کرونا رعایت نمی‌کنند برخورد قضایی می‌کند و ما آمادگی داریم در صورت معرفی این افراد خاطی از سوی دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر ، بر اساس قانون با آن‌ها برخورد کنیم.

وی همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی پیش آمده از کرونا و افزایش قیمت‌ها گفت: دادگستری استان با گران فروشی‌ها و موارد احتکار نیز برخورد قضایی می‌کند تا بتوان با تشدید نظارت‌ها و مدیریت بازار، وضعیت قیمت‌ها را کنترل کرد که مردم به مایحتاج ضروریشان به اندازه و با قیمت مناسب دسترسی پیدا کنند.

اشرفی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان نیز از تشدید نظارت‌ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۸۷۰ پرونده تخلف گران فروشی و احتکار در خراسان جنوبی تشکیل و رسیدگی شده که متخلفان این پرونده‌ها بیش از ۹ میلیارد ریال جریمه شدند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران