1. آبان 1399 - 13:57
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
استعداد جوانان مورد توجه جامعه ورزشکاران قرار گیرد
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: تفریح، تفرج و ورزش می تواند استعداد جوان را در راستای ارزش های اسلامی و انسانی سوق دهد که باید مورد توجه جامعه ورزشکاران قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع اعضای هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی استان بیان کرد: آبان ماه دارای ارزش های اعیاد دینی و پیروزی های سیاسی است. 

وی با بیان اینکه ورزش جامع و کامل در جامعه اسلام همراه با مردانگی، گذشت و بزرگواری بوده است، گفت: در خاص ورزش باستانی، با ذکر نام خدا و اولیاء خدا بوده که خود یک فرهنگ است‌.
 
آیت الله عبادی با اشاره به گلایه های مطرح شده در جلسه بیان کرد: نمی توانیم از نظام خلقت خارج شویم بنابراین مرد و زن در جایگاه و شرایط خودش به ورزش بپردازد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: رهبر فرزانه انقلاب، بیرجند را شهر علم و ایمان تعبیر کرده اند بنابراین تمام امورش باید بر همین اساس باشد.

وی با بیان اینکه کسانی که راه دیگران می روند، روزی به اشتباه خود پی می برند، گفت: هیچ کس به اندازه خدا و رسولش نتوانسته انسان را درک کند.

آیت الله عبادی ورزش باستانی را ورزشی فرهنگی عنوان کرد و گفت: یک جوان با استعدادهای فراوان اگر به کار خوب مشغول نشود، با وسوسه های فضای حقیقی و مجازی آلوده می شود.

وی خطاب به اعضای حاضر در جلسه اظهار کرد: تفریح، تفرج و ورزش می تواند استعداد جوان را در راستای ارزش های اسلامی و انسانی سوق دهد که باید مد نظر باشد.

نظرات کاربران