28. مهر 1399 - 13:01
بیرجندرسا-مدیر تعاون روستایی خوسف گفت: ۱۲۵ هزار گل نرگس از کشاورزان به صورت توافقی خریداری شد و مطالبات نرگس کاران به مبلغ حدود ۶۰ میلیون تومان به حساب کشاورزان واریز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدعلی قلندری اسفدن اظهار کرد: شرکت تعاونی تولید این شهرستان در بخش مرکزی در سال گذشته در راستای افزایش درآمد نرگس‌کاران و حمایت از کشاورزان و کوتاه کردن دست دلالان اقدام به خرید توافقی گل نرگس از کشاورزان کرد.

وی افزود: این خریدها در سال گذشته برای فروش در مرکز استان و استان‌های همچوار عرضه شده است که نهایتا ۱۲۵ هزار گل نرگس از کشاورزان به صورت توافقی خریداری شد و مطالبات نرگس کاران به مبلغ حدود ۶۰ میلیون تومان به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیر تعاون روستایی خوسف بیان کرد: در ادامه روند فعالیت‌های این شرکت تعاونی در سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ حدود ۲۰ هزار نهال گل محمدی در سطح شهرستان توزیع شده که با توجه به کیفیت نهال ها و رضایت کشاورزان در آینده نزدیک شهرستان‌ خوسف یکی از قطب‌های برداشت گل محمدی خواهد بود که روند توزیع این نهال‌ها در امسال و سال‌های آینده با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت.

قلندری یادآور شد: با حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی توانستیم در خصوص دیگر محصولات کشاورزی روستاییان این شهرستان گام‌های موثری برداریم.

نظرات کاربران