25. مهر 1399 - 11:49
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در ایام پایانی ماه صفر با توجه به شیوع کرونا و سردی هوا برنامه‌ها بیشتر شکل عمومی داشته و روضه‌خوانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت‌ الاسلام احمد رضایی افزود: فعالیت هیات‌های مذهبی در این چند روز شکل می‌گیرد و براساس دستورالعمل‌های بهداشتی که در دهه نخست ماه محرم به هیات‌ها ابلاغ شد، عزاداری انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در این ایام هیات‌های مذهبی با استفاده مداوم از ماسک و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ گذاری اجتماعی برنامه‌های خود را برای بزرگداشت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) برگزار می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: برنامه‌ها بعد از نماز مغرب و عشا ابتدا در مساجد و سپس توسط هیات‌های مذهبی تا ساعت ۲۱ برگزار می‌شود و در مساجد به صورت روضه‌خوانی و هیات‌ها هم در فضای باز اقدام به عزاداری می‌کنند همچنین سخنرانان بعد از نماز سخنرانی خواهند داشت.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط کرونایی، هیات‌های مذهبی عازم مشهد مقدس نشدند.

حجت الاسلام رضایی اظهار داشت: سال‌های قبل و در شرایط عادی تعداد زیادی از هیات‌های مذهبی در روزهای رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) به مشهد می‌رفتند و ۳۰ کاروان پیاده از خراسان جنوبی ۱۴ روز مانده به این ایام راهی حرم رضوی می‌شدند.

نظرات کاربران