23. مهر 1399 - 8:26
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی:
۴۶ تن فرآورده خام دامی در خراسان جنوبی ضبط شد
بیرجندرسا-مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: طی بازدیدهای انجام شده شش ماهه سال جاری، ۴۶ هزار و ۷۷۹ کیلوگرم فرآورده‌ خام دامی در استان ضبط شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،محمد اصغرزاده بیان کرد: تأمین سلامت و بهداشت غذایی جامعه یکی از رسالت‌های این سازمان بوده که در این راستا نظارت‌های مستمری از مراکز عرضه فرآورده خام دامی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین سوپرمارکت‌ها، آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، مرغ فروشی‌ها و لبنیاتی‌ها به صورت مستمر توسط تیم‌ها نظارتی اداره کل دامپزشکی استان پایش و رصد می‌شوند.

اصغر زاده با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری ۹۲۳ مورد بازدید از این مراکز انجام شده است، افزود: طی این بازدیدها ۴۶ هزار و ۷۷۹ کیلوگرم از فرآورده‌های خام دامی ضبط شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی افزود: همچنین طی این مدت ۲۷ هزار و ۲۱۳ مورد عملیات بازرسی و نظارت در کشتارگاه ها انجام شده است.

اصغر زاده ادامه داد: از این تعداد ۱۶ هزار و ۴۲۰ مورد نظارت مربوط به گوسفند و بز، هشت هزار و ۲۰ مورد مربوط به بز و بزغاله، هزار و ۸۴۰ مورد مربوط به گاو و گوساله، ۵۰۱ مورد مربوط به شتر و ۴۳۲ مورد مربوط به شترمرغ بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا نظارت های دامپزشکی افزایش یافته و با متخلفین بهداشتی به جد برخورد می شود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران