23. مهر 1399 - 11:00
بیرجندرسا-مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: علائم کرونا، آنفلوانزا و سرماخوردگی در شروع مشترک است؛ مهم این است به فکر کرونا باشیم و اگر دیدیم علائم آن را داریم به پزشک مراجعه کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،مسعود ضیایی اظهار کرد: اکنون حجم زیادی از بخش‌های بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند به عنوان بیمارستان اصلی درمان کرونا تکمیل شده است.

وی افزود: همه روزه تعداد زیادی از بیماران نیازمند بستری وارد بیمارستان می‌شوند که نیاز به خدمات دارند از طرفی چندین ماه است پرسنل درگیر بیماران هستند.

ضیایی گفت: افزایش بیماران برای پرسنل خستگی می‌آورد و از سویی حجم کار زیاد حساسیت، مواظبت و مراقبت کادر درمان از خود و بیمار را کاهش می‌دهد، مراقبت نکردن و خستگی نیز سبب آلودگی پرسنل شده و موجب خواهد شد فرد حداقل به مدت دو هفته غیبت داشته باشد.

وی با بیان اینکه وقتی حجم زیادی از بیماران وجود دارد، توانایی‌ها محدود و رسیدگی به آنان کاهش می‌یابد، تصریح کرد: خستگی کادر درمان باعث می‌شود بیمارستان با کمبود پرسنل مواجه شده و از طرفی نیاز به دارو، خدمات و تجهیزات داریم و وقتی بار بیماران زیاد شود در تامین آن با مشکل مواجه می‌شویم.

مدیر گروه بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: گرچه کرونا، آنفلوانزا و آلرژی فصلی پاییز علائم مشابهی دارند اما آنفلوانزا بیماری است که شروع ناگهانی دارد.

ضیایی بیان کرد: علائم کرونا، آنفلوانزا و سرماخوردگی در شروع مشترک است؛ مهم این است به فکر کرونا باشیم و اگر دیدیم علائم آن را داریم به پزشک مراجعه کنیم.

رییس بخش عفونی بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند با بیان اینکه اگر علائم را داشتیم باید ایزوله شده، در قرنطینه باشیم و مایعات فراوان میل کنیم، اظهار کرد: درگیری تنفسی، تب طولانی، سرفه‌های خشک، تعریق زیاد، درد پیشانی به مدت چند روز، درد بدن که بسیار طول بکشد، علائم گوارشی، علائم خاص مانند اختلال در بویایی و چشایی می‌تواند نشان دهنده کرونا باشد که افراد در صورت بروز آن‌ها باید به پزشک مراجعه کنند.

ضیایی یادآور شد: افراد نباید در زمان بروز علائم، مشاوره از طریق مراکز 16 ساعته، مراکز تلفنی و سپس مراجعه به پزشک را از یاد ببرند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران