22. مهر 1399 - 14:36
بیرجندرسا-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی از جذب ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان از محل اعتبارات سفر دکتر نوبخت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، سیدکمال‌الدین میرجعفریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌های شخص استاندار، مبلغ ۸۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان ابلاغ شد.

وی افزود: این اعتبارات از محل اعتبارات سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به پروژه‌ها تخصیص می‌یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان ساخت: با تزریق این اعتبارات، شاهد تسریع در روند تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح استان خواهیم بود.

تکمیل ۱۰۳ پروژه نیمه‌تمام در خراسان‌جنوبی

میرجعفریان ادامه داد: بنا به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که برای امسال پیش‌بینی‌شده، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و بر همین اساس ۱۰۳ پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام استان در بخش‌های فرهنگی، ورزشی، بهداشتی، درمانی، عمرانی شهری، توسعه و تکمیل راه‌های روستایی، زیرساخت‌های گردشگری و صنایع‌دستی، زیرساخت‌های ۱۰ هزار مسکن روستایی و غیره در این طرح هدف‌گذاری شده‌اند.

 تعیین پروژه‌ها عدالت‌محور بوده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی عنوان داشت: تعیین این پروژه‌ها در مناطق شهری و روستایی استان، عدالت‌محور بوده و به‌گونه‌ای رقم خورده که مناطق کمتربرخوردار را نیز شامل می‌شود.

میرجعفریان با اشاره به سفر خردادماه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح نمود: از اتفاقات خوب این سفر، تفاهم استاندار با دکتر نوبخت در راستای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام استان تا پایان سال بود.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام به‌عنوان یک کار الگویی انجام می‌شود

وی افزود: بنا به مذاکرات صورت گرفته، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در این قالب به‌عنوان یک کار الگویی انجام می‌شود و می‌بایست تا پایان سال به نتیجه برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از آنجایی که پروژه‌های نیمه‌تمام از مشکلات مهم در حوزه توسعه استان به شمار می‌روند، لذا تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار گرفت و تا این لحظه با جدیت دنبال شده است.

میرجعفریان ادامه داد: در راستای حذف این معضل از استان، ضمن شناسایی دقیق و برآورد آمار پروژه‌ها در مناطق مختلف استان، مراحل پیشرفت آن‌ها ارزیابی شد و اقدامات متناسب به‌منظور تخمین اعتبارات لازم، امکانات مورد نیاز و موانع احتمالی در روند اجرای کار در کارگروه‌های ویژه مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

وی تأکید کرد: هدف از این کار، سرعت بخشیدن به روند اجرای کار بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی تصریح کرد: هدف‌دار بودن برنامه‌ها و تزریق به‌موقع اعتبارات به جهت پیگیری‌های شخص استاندار تا این لحظه، پیشرفت خوبی را برای پروژه‌های نیمه‌تمام رقم‌زده است.

نظرات کاربران