19. مهر 1399 - 13:11
بیرجندرسا-خسروی گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری پس از تعطیلات مجلس در دستور کار صحن قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «حسین خسروی اسفزار» صبح امروز (۱۹ مهر) در جلسه هم اندیشی مدیران و فعالان رسانه ای خراسان جنوبی اظهار کرد: رسانه در ابعاد و زمینه های متفاوت می توانند موثر و نقش آفرین باشند و یکی از ارکان اصلی در شکل‌گیری تمدن اسلامی و پیشرفت هر جامعه ای هستند.

 

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز خبرنگاران و اصحاب رسانه در خط مقدم جنگ رسانه ای قرار دارند، گفت: در کشورداری و سیاست مداری اگر مسئولان بخواهند، موفق باشند رسانه یک پل ارتباطی هم بین مردم و مسئولان و هم برای انتقادات و پیشنهادات سازنده هستند.

 

وی به عملکردش در ۱۳۷ روز نخست مجلس یازدهم اشاره کرد و افزود: در این مدت حدود ۵۵ روز در مجلس و مابقی را در شهرستان های حوزه انتخابیه حضور داشتیم که تاکنون برگزاری ۶۰ جلسه قبل از ورود به مجلس یازدهم با مدیران کل و بازدید از واحد‌های صنعتی برای احصاء و شناسایی مشکلات، تشکیل ۶۰ جلسه مجازی قبل از رسمیت یافتن مجلس با تعداد از نمایندگان، دهگردشی، شرکت در جلسات شورای اداری شهرستان ها، بازید از بیمارستان‌ها و مراکز بهزیستی، معادن استان، مرز میل ۷۳ و کارخانه سیمان باقران، پیگیری و مکاتبه برای حل مشکلات کارخانه چدن خوسف و  ساخت زائر سرای استان در مشهد انجام شده است.

 

خسروی با یادآوری اینکه حدود سه هفته از ابتدای آغاز مجلس یازدهم به شکل گیری ارکان مجلس و کمیسیون ها و بررسی اعتبارنامه ها گذشت، تصریح کرد: در نهایت بنده در عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس عضو شدم و تاکنون پیگیری و تصویب طرح قیر رایگان، اخذ مالیات از خانه های خالی و اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی در مجلس تصویب شده است.

 

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح ملی مسکن نیز در راه مجلس یازدهم است، ادامه داد: همچنین در حال حاضر اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در دستور کار مجلس است.

 

وی با اشاره به اینکه در حال پیگیری برای اختصاص مشوق های برای سرمایه گذاری در استان خراسان جنوبی هستیم، گفت: محور توسعه با پرهیز از جناح و گروه و قومیت ها به صورت ملی باشد و در همه موارد اصلح شایسته سالاری مورد توجه قرار گیرد.

 

خسروی از پیگیری برای سفر نمایندگان کمیسیون‌های مجلس یازدهم به استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: البته هدف ما حضور نمایندگان کمیسیون هایی شامل کشاورزی، معادن و آموزش است که در راستای ظرفیت های استان بتوانند موثر باشند.

 

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه وضعیت اقتصادی و  روند تصاعدی قیمت‌ها در کشور، تاکید کرد: پیگیری معیشت و حل مشکلات اقتصادی  در اولویت مجلس یازدهم قرار دارد چرا که اصل مهمی است که بنابر فرموده پیامبر(ص) هرکس معاش نداشته باشد، معاد هم ندارد.

نظرات کاربران