17. مهر 1399 - 9:51
بیرجندرسا-رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از تشکیل ۵۶ هزار و ۲۸۳ پرونده قضایی طی شش ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی شب گذشته در جلسه شورای قضایی استان  با بیان اینکه ۹۶ درصد پرونده های قضایی سال جاری مختومه شده است، اظهارکرد: ۵۶ هزار و ۲۸۳ فقره پرونده در استان طی شش ماهه نخست سال جاری تشکیل شده که ۵۴ هزار و ۲۶۳ فقره مختومه شده است.

 وی از رشد ۶ درصدی پرونده های وارده به دادگستری استان خبر داد و عنوان کرد: از ابتدای امسال ۱۸ هزار و ۶۹۱ پرونده در شوراهای حل اختلاف استان تشکیل شده که ه درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

 وی با بیان اینکه از پرونده های وارده به شورای های اختلاف فقط ۱۳۴ پرونده باقی مانده است، تصریح کرد:  ۹۹ درصد  پرونده ها در این حوزه توسط ۲ قاضی این شورا مختومه شده است.

رئیس دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از ۱۴ هزار پرونده متشکله در دادسراها و محاکم  قضایی استان به صورت الکترونیک تشکیل و رسیدگی شده است، عنوان کرد: ۲۵ درصد پرونده های قضایی استان به صورت الکترونیک بوده است.

وی با بیان اینکه همچنین ۱۱ هزار و ۷۸۹ مورد امور قضایی به صورت الکترونیکی انجام شده است، تصریح کرد:  ۲۳ عنوان درخواست حقوقی و ۱۵ عنوان کیفری  را نیز الکترونیکی پیگیری کرده ایم.

حجت الاسلام حمیدی گفت: در دوران شیوع کرونا و برای صیانت از سلامت زندانیان استان در مرحله اول ۷۸ درصد زندانیان و در مرحله دوم ۸۲ درصد از مرخصی استفاده کرده اند.

وی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی استان در راستای حمایت از تولید و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی استان گفت: طی یک سال گذشته ۲۰ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان با ورود دستگاه قضایی احیا شده اند.

رئیس دادگستری خراسان جنوبی  با اشاره به کمبود اعتبارات ، تجهیزات و نیروی انسانی در دستگاه قضایی استان گفت:  تقاضا داریم برای حل مشکل کمبود نیروی قضایی همکاران اداری دارای بیش از ۱۵ سال سابقه خدمت تبدیل وضعیت شده و به بخش قضایی منتقل شوند.

نظرات کاربران