17. مهر 1399 - 10:07
بیرجندرسا- رییس قوه قضاییه در سفر به استان خراسان جنوبی با تعدادی از مراجعه کنندگان به دادگستری کل این استان دیدار و دستورات لازم را برای حل و فصل مشکلات آنان صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی در این دیدار که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و حجت‌الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری این استان هم حضور داشتند، پس از گفت و گو با مراجعه کنندگان، دستورات لازم را برای بررسی مشکلات قضایی این افراد صادر کرد.

مشکلات حقوقی مربوط به زمین‌ خانه‌های ۱۲۰ خانواده روستای منظریه در حاشیه شهرستان بیرجند، گازرسانی به یک واحد تولیدی دامداری و نیز موضوع اراضی مورد اختلاف میان دستگاه‌ها و اشخاص حقیقی در منطقه حسین‌آباد، از جمله مسائلی بودند که توسط مراجعه‌کنندگان با رییس دستگاه قضا در میان گذاشته شدند.  

رییس قوه قضاییه در جریان این دیدارها به رییس کل دادگستری خراسان جنوبی دستور داد برای حل و فصل مشکلات ۱۲۰ خانوار روستای منظریه، جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال را با حضور مسئولان بنیاد مسکن و نمایندگان خانواده‌های این روستا تشکیل دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رییسی در این دیدار پس از استماع اظهارات یکی از جوانان مراجعه کننده که زندانی مهریه بود و توانایی پرداخت اقساط یک میلیون تومانی مهریه خود را نداشت، با تاکید بر این نکته که «مهریه حق زن است و باید پرداخت شود اما باید توانایی افراد در نحوه پرداخت مهریه هم لحاظ شود»، به رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی دستور داد به مشکلات مربوط به پرداخت مهریه در دادگستری‌های سراسر این استان رسیدگی کند.

رییس دستگاه قضا همچنین پس از شنیدن مشکلات یکی از تولیدکنندگان دامی خراسان جنوبی، از استاندار و این فرد تولیدکننده خواست که با برگزاری یک جلسه مشترک، مشکلات گازرسانی به این واحد تولیدی دامداری را حل و فصل کنند.

رییس قوه قضاییه و نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری عصر روز گذشته (چهارشنبه) برای حضور در شورای اداری و قضایی این استان و دیدار با مردم وارد بیرجند شد.

نظرات کاربران