16. مهر 1399 - 9:28
بیرجندرسا-مدیرکل زندان های خراسان‌جنوبی گفت: طبق مقررات به سه هزار و ۸۰۰ زندانی خراسان‌جنوبی مرخصی ایام کرونا اعطاء شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علی هاشمی  اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا در جامعه در زندان‌های خراسان‌جنوبی برای حفظ سلامت زندانیان طبق آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها اقداماتی صورت گرفت.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: یکی از مهمترین اقدامات تأمین مواد ضدعفونی کننده، مایع صابون، دستکش لاتکس، ماسک، طلق محافظ و عینک برای محیط زندان‌های خراسان جنوبی بوده است.

خرید ۲۰ هزار عدد دستکش لاتکس و ماسک برای زندان

هاشمی ادامه داد: در این راستا بیش از ۲۰ هزار عدد دستکش لاتکس و ماسک برای زندان‌های خراسان‌جنوبی تهیه و ۲۴ هزار عدد ماسک نیز از سوی استانداری خراسان‌جنوبی به زندان‌ها اهداء شد.

وی با بیان اینکه در جهت کنترل بیماری کرونا در محیط زندان بیش از ۲۵۰ مورد نمونه‌گیری فعال کرونا از زندانیان، پرسنل و سربازان انجام شده است، افزود: همچنین توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده به صورت رایگان بین زندانیان توزیع شده است.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در جهت کنترل بیماری کرونا در محیط زندان ۳۵ دستگاه تب سنج غیر تماسی و پالس اکسیمتر برای زندان‌های خراسان‌جنوبی خریداری شده است.

خرید تخت مراقبت‌های ویژه برای زندان مرکزی

هاشمی اظهار کرد: همچنین یک تخت مراقبت‌های ویژه همراه با ملزومات لازم از جمله مانیتور مخصوص کنترل علائم حیاتی بیماران برای زندان مرکزی به مبلغ ۳۳ میلیون تومان خریداری شده است.

وی بیان‌کرد: جهت حفظ سلامت زندانیان قرنطینه‌های سه‌گانه برای زندانیان ورودی، زندانیان از مرخصی برگشته و عودت داده شده از بیمارستان و مراجع قضایی را از ابتدای شیوع کرونا در خراسان‌جنوبی اجرایی کردیم.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انجام ویزیت و اقدامات غربالگری از جمله تب سنجی، سنجش اکسیژن خون، آزمایش خون و در صورت لزوم اعزام به بیمارستان را برای زندانیان تازه وارد داشته‌ایم، گفت: ملاقات‌های حضوری و شرعی زندانیان در ابتدای شیوع بیماری را نیز در زندان‌ها ممنوع کردیم.

ملاقات با زندانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

هاشمی اظهار کرد: البته ملاقات در کابین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتدا برقرار بوده است و بعد نیز دستورالعمل نحوه اعطای ملاقات شرعی با رعایت دستورالعمل سازمانی و بر طبق پروتکل‌های بهداشتی را اجرایی نمودیم.

وی بیان کرد: همچنین به ۸۵ درصد محکومین زندان‌های خراسان‌جنوبی به دستور رئیس قوه قضائیه در دو نوبت مرخصی اعطاء کردیم.

مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌جنوبی گفت: در نوبت اول به دو هزار و ۳۰۰ نفر به مدت سه ماه و در نوبت دوم نیز به بیش از هزار و ۵۰۰ نفر به مدت ۷۰ روز مرخصی اعطاء شده است.

هاشمی یادآور شد: همچنین به صورت روزانه گندزدایی اماکن و سطوح در کلیه اندرزگاه‌ها، اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و ساختمان‌های اداری و سالن‌های ملاقات صورت می‌گیرد.

نظرات کاربران