13. مهر 1399 - 14:36
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با تأکید بر اینکه نظارت بر خصوصی‌سازی باید تقویت شود چرا که در غیر این صورت در آینده با آسیب‌ها و مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد، گفت: عدم نظارت‌ها هزینه‌های زیادی را بر کشور تحمیل می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حسین خسروی‌اسفزار ظهر امروز در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی، در خصوص تسهیلات کرونا و گلایه عده‌ای از مردم، اظهار داشت: در بیشتر موارد یک عده‌ای گلایه‌مندند و اذعان دارند وعده‌هایی که دولتمردان می‌دهند عمل نمی‌شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کارخانه چدن خوسف، بیان داشت: در این خصوص جلسات متعددی برگزار شد که شما باید در جایگاه اداری به‌عنوان دفاع از کارگر حضور پیدا کنید.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در خصوص مهارت‌آموزی و توانمندسازی نیروی کار، تبیین کرد: توانمندسازی و مهارت‌آموزی جزو وظایف دینی است و همچنین مبحث آموزش در افزایش و جهش تولید مؤثر است که این اقدام از کارهای بسیار خوب تعاون، کار و تأمین اجتماعی است.

نظارت بر خصوصی‌سازی‌ها تقویت شود

خسروی با اشاره به اهمیت مؤلفه نظارت، تصریح کرد: در کل کشور برخی کارخانه‌ها و واحدهای تولید خصوصی‌سازی شده مانند هفت تپه و دشت مغان در حال برگشت است و این مهم نشان از عدم نظارت بر شیوه اجرای درست خصوصی‌سازی در گذشته است.

وی با تأکید بر اینکه نظارت بر خصوصی‌سازی باید تقویت شود چرا که در غیر این صورت در آینده با آسیب‌ها و مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد، افزود: عدم نظارت‌ها هزینه‌های زیادی را بر کشور تحمیل می‌کند.

پیگیری وضعیت ۳ میلیون جامانده از یارانه

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با اشاره به اینکه در کل کشور بیش از سه میلیون جامانده از یارانه وجود دارد که این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کنیم، اضافه کرد: در مجلس کار به دست یک نفر یا ۱۰ نفر نیست بلکه تصمیم حداکثری موضع را مشخص می‌کند.

خیلی از معضلات کارخانه‌ها به بانک‌ها برمی‌گردد

خسروی در بخش دیگری از سخنانش به گلایه‌های برخی از تولیدکنندگان از عملکرد بانک‌ها اشاره و عنوان کرد: متأسفانه برخی از کارخانه‌ها به واسطه مطالبات بانک‌ها تعطیل شده‌اند و خیلی از معضلات کارخانه‌ها به بانک‌ها برمی‌گردد.

 
 نظارت بر خصوصی‌سازی باید تقویت شود چرا که در غیر این صورت در آینده با آسیب‌ها و مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد.

وی با تأکید بر اینکه براساس تأکیدات رئیس قوه قضائیه هیچ کارخانه‌ای نباید به‌دلیل بدهی بانکی تعطیل شود، تصریح کرد: بانک‌ها باید در جامعه در بحث تولید حامی مردم باشند و راه‌ها را آسان و اطلاع‌رسانی کنند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در خصوص اجرای پروژه‌های اقتصادی و تولیدی در شهرستان خوسف، خاطرنشان کرد: با اتمام پروژه‌های اقتصادی شهرستان هیچ بیکاری در خوسف باقی نخواهند ماند.

نظرات کاربران