12. مهر 1399 - 13:14
بیرجندرسا-سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: نظارت بازرسان سازمان بر مراکز نگهداری کالا و انبارهای سطح استان تشدید می‌شود و با صاحبان کالاهایی که نسبت به اعلام موجودی و ثبت انبار اقدام نکرده باشند برخورد قانونی و قاطع صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، عباس جرجانی در راستای مبارزه با احتکار کالا اظهار داشت: دارندگان کلیه انبارها، سردخانه‌ها و مراکز نگهداری کالا و همچنین صاحبان کالا اعم از افراد حقیقی و حقوقی و تعاونی‌ها ملزم و موظف به ثبت انبار و اعلام موجودی هستند.

عدم ثبت انبار مساوی با احتکار

وی افزود: در صورت عدم ثبت انبار و مشخصات کالا در سامانه جامع انبارها، فعالیت انبارهای شناسایی‌شده توسط بازرسان، غیرقانونی تلقی شده و از مصادیق احتکار و یا ظن به قاچاق محسوب می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با اشاره به شناسایی چند انبار غیرقانونی طی روزهای اخیر عنوان داشت: با توجه به اهمیت این موضوع، با متخلفان در این خصوص بدون اغماض و با قاطعیت برخورد قانونی صورت می‌گیرد و جهت سیر مراحل به تعزیرات حکومتی استان معرفی خواهند شد.

ثبت ۷۵۳۸ انبار در سامانه جامع انبارهای خراسان‌جنوبی

جرجانی نقش مؤثر و کلیدی سامانه جامع انبارها را در جلوگیری از قاچاق کالا و احتکار و همچنین شفاف‌سازی مسیر کالاهای حساس و ضروری در کشور عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از هفت هزار و ۵۳۸ انبار در سامانه جامع انبارهای خراسان‌جنوبی ثبت شده است.

 
در صورت عدم ثبت انبار و مشخصات کالا در سامانه جامع انبارها، فعالیت انبارهای شناسایی‌شده توسط بازرسان، غیرقانونی تلقی شده و از مصادیق احتکار و یا ظن به قاچاق محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: این سامانه با هدف رهگیری کالا از مبدأ تا مقصد، ورود و خروج و دپوی کالا در انبارها و ارائه اطلاعات به تولیدکنندگان برای تأمین مواد اولیه و سایر نیازهای کالایی راه‌اندازی شده است که می‌تواند به تنظیم بازار و سالم‌سازی تجارت کمک کند.

انبارهای مشکوک را گزارش کنید

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی ضمن توصیه به کلیه صاحبان کالا برای ثبت انبار در سامانه جامع انبارها در اسرع وقت برای جلوگیری از متضرر شدن تأکید کرد: از هم‌استانی‌های عزیز نیز درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده هرگونه انبار مشکوک به احتکار و یا جابه‌جایی غیرمعمول کالا، موضوع را از طریق سامانه ۱۲۴ به ستاد خبری سازمان گزارش داده تا سریعاً مورد بررسی قرار گیرد.

نظرات کاربران