10. مهر 1399 - 12:33
بیرجندرسا-راه‌اندازی طرح «فولاد قائنات»، برای ۴۰۰ نفر به‌طور مستقیم و بیش از هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مشیرالحق عابدی در جلسه بررسی مشکلات راه‌اندازی طرح فولاد قاینات اظهار داشت: رفع موانع موجود و راه‌اندازی پروژه «فولاد قائنات» در اسرع وقت از اولویت‌های کاری حوزه اقتصادی استان است.

وی با تأکید بر اینکه فولاد قائنات از طرح‌های جهش تولید در استان است، متذکر شد: اهتمام همه دستگاه‌های مرتبط بر کمک به پیشرفت هر چه بیشتر کار در این طرح است.

چاره‌اندیشی برای رفع مشکلات کارخانه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در این جلسه دو موضوع مهم برق‌رسانی و گازرسانی به این پروژه طرح و بررسی شد، تصریح نمود: بر اساس مصوبات این جلسه، مقرر شد دو شرکت گاز و برق منطقه‌ای خراسان، ظرف مدت یک هفته مشکلات موجود را برطرف نمایند.

عابدی تأکید کرد: از متولیان امر در مجموعه کارخانه فولاد انتظار می‌رود که روند کارهای باقیمانده را شتاب ببخشند تا پروژه در مدت وعده شده به بهره‌برداری برسد.

ایمیدرو پای کار توسعه «فولاد قائنات»

گفتنی است طرح فولاد در دو بخش احیا (آهن اسفنجی) و فولاد اسفنجی با سرمایه‌گذاری هشت هزار میلیارد ریال در شهرستان قائنات در حال اجرا است که فاز اول این طرح در قالب تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزار تن تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و شرکت ایمیدرو برای راه‌اندازی فاز دوم کارخانه و تولید فولاد اسفنجی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن سالانه تا سال آینده برنامه‌ریزی کرده است.

راه‌اندازی این طرح، برای ۴۰۰ نفر به‌طور مستقیم و بیش از هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی به همراه دارد.

نظرات کاربران