10. مهر 1399 - 12:51
بیرجندرسا-رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان‌جنوبی گفت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از آغاز امسال تاکنون، برای ۱۶۰ زوج نابارور خراسان‌جنوبی تسهیلات درمانی پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، سیدجواد موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از آغاز امسال تاکنون، برای ۱۶۰ زوج نابارور خراسان‌جنوبی تسهیلات درمانی پرداخت کرده است.

پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به ۱۶۰ زوج 

وی افزود: این تسهیلات در قالب طرح پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به ۱۶۰ زوج «برکت خانواده» و در راستای عمل به سیاست‌های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب، به زوج‌های مناطق روستایی و محروم تعلق می‌گیرد.

 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: از این تعداد با رفع مشکلات ناباروری زوج‌ها، حدود ۵۰ نوزاد به دنیا آمدند.

ارائه خدمات به زوجین مناطق محروم

موسوی درمان زوج‌های نابارور را از عوامل امیدواری و بهبود زندگی آن‌ها دانست و افزود: با توجه به دسترسی نداشتن روستاییان به مراکز درمانی، مشکل تأمین هزینه‌های هنگفت درمان ناباروری و پوشش ندادن این نوع خدمات توسط شرکت‌های بیمه‌ای، این طرح در دستور ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفته است.

وی عنوان داشت: انجام انواع خدمات تشخیصی و درمانی اعم از آزمایش‌های بالینی، تصویربرداری، IUI، IVF و ICSI و تأمین دارو‌های مورد نیاز، از جمله خدمات رایگان ارائه شده به معرفی‌شدگان است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: متقاضیان برای ثبت‌نام به سایت برکت خانواده مراجعه کنند تا پس از تأیید برای بهره‌مندی از تسهیلات به مراکز درمان ناباروری معرفی شوند.

گفتنی است تاکنون ۴۲۰ زوج خراسان‌جنوبی از تسهیلات طرح خانواده بهره‌مند شدند.

نظرات کاربران