3. مهر 1399 - 11:07
مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی خبر داد؛
راه اندازی سامانه «هست اینجا» برای توزیع ماسک ارزان در خراسان جنوبی
بیرجندرسا-موسوی از راه اندازی سامانه «هست اینجا» با هدف ایجاد دسترسی آسان مردم به ماسک سه لایه باکیفیت و ارزان قیمت، توسط مؤسسه دانش‌بنیان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «سيد مجتبي موسوي» پیش از ظهر امرور (۳ شهریور) به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار داشت: سامانه «هست اینجا» با هدف ایجاد دسترسی آسان مردم به ماسک سه لایه باکیفیت و ارزان قیمت، توسط مؤسسه دانش‌بنیان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) راه‌اندازی شد.

 

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی گفت: با توجه به تأکید پزشکان و محققان سلامت و دستورالعمل ستاد ملی کرونا مبنی بر ضرورت استفاده از ماسک جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا و فروش این محصولات با قیمتهای گزاف در برخی داروخانه‎ها و مراکز فروش، مؤسسه دانش‌بنیان برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای جهت فروش و توزیع محدود ماسک سه‌لایه بهداشتی استاندارد در استانهای قرمز کشور کرده است.

 

وی با بیان اینکه در این سامانه هر بسته ۵۰ عددی ماسک سه‌لایه زیرقیمت مصوب وزارت بهداشت، به ازای هرعدد ۱۲۰۰ تومان(بسته‌ای ۶۰ هزارتومان) در نظر گرفته شده است.

 

موسوی خاطر نشان کرد: هر فرد با داشتن یک کدملی و یک شماره همراه می‌تواند در سایت hastinja.ir ثبت‌نام و ظرف ۷۲ ساعت ماسک خود را از مراکز مشخص شده و معرفی‌شده در سامانه دریافت کند.

 

مدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی  با تاکید بر اینکه قبلا امکان ثبت نام در این طرح فقط در يكی از فروشگاه مرکز استان (شهرستان بيرجند) فعال بوده، تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده این طرح هم‌اکنون در تمامی شهرستان ها و بعضا  بخش ها و مناطق روستایی استان در حال اجراست.

 

وی با اشاره به اینکه همه این ماسکها در بزرگترین کارخانه تولید ماسک در منطقه که توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با ظرفیت تولید روزانه چهار میلیون ماسک راه‌اندازی شده، تولید می شود، گفت: این ماسک های ارزان قیمت توسط نیروهای جهادی و مردمی بین مردم عزیز توزیع می شود.

 

موسوی افزود: در حال حاضر  بیش از ۶۰ فروشگاه در استان در حال توزیع این ماسک ها است که علاوه بر ماسک، محلول ضد عفونی مناسب  و نوشت افزار ایرانی برای تمامی مقاطع تحصیلی هم از طریق همین سایت توزیع می شود و تا اكنون ٣٥٠هزار ماسک توزيع شده است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران