2. مهر 1399 - 13:42
بیرجندرسا-نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور این وعده‌های اقتصادی یادتان هست و یادتان می‌آید زمانی که گفتید اگر مشکلات کشور راه‌حل نداشت بنده کاندیدا نمی‌شدم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حسین خسروی‌اسفزار صبح امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: حوزه انتخابیه بیرجند، خوسف و درمیان دارای مزیت‌های فرهنگی و اقتصادی زیادی است که می‌توان به محصولات استراتژیک، گیاهان دارویی و دامپروری و معادن اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه مزیت‌ها و استعدادهای بیشمار این حوزه انتخابیه نیازمند سرمایه‌گذاری بخش‌های دولتی و نیمه دولتی است، بیان داشت: منابع آب پایدار و اصلاح سیستم فرسوده قدیمی نیازمند تلاش فوری و مضاعف است و از وزارت نیرو خواستاریم در این خصوص اقدامی ارزشمند انجام دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تکمیل بیمارستان خوسف، مرتفع کردن مشکل فاضلاب خوسف، دوبانده کردن جاده اسدیه- بیرجند، باز نمودن بازارچه مرزی میل 73، حل مشکلات ناشی از سیل شهریورماه حداقل خواسته مردم شیعه و سنی این حوزه انتخابیه است.

خسروی با اشاره به مسائل داخلی و خارجی، تبیین کرد: عده‌ای در رسانه‌ها و مطبوعات داخلی سعی می‌کنند ترامپ را نماد ماجراجویی معرفی کرده و با دوگانه‌سازی پوچ، اقتصاد را به وعده‌های دموکرات‌ها گره بزنند لذا باید مراقب باشید تا پیاده نظام آمریکا در داخل کشور وی را فرشته جا نزد!

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: منصفانه بگویید آیا مشکلات حل شده است، اعلام کردید در ماه‌های ابتدایی دولت تدبیر و امید، موانع از سد راه تولید برداشته می‌شود پس چرا موانع در برخی جاها از هفت خوان به هفتاد خوان رسیده است؟

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس ادامه داد: آقای رئیس جمهور آیا به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری عمل کرده‌اید؟ شعار شما نجات اقتصاد ایران بود، اکنون که بازار بورس، خودرو و غیره غرق در هرج و مرج است و دولت تدبیر و امید قرار بود شرایط را به‌گونه‌ای رقم بزند که مردم به یارانه 45 هزار تومانی نیازی نداشته باشند ولی بعد از گذشت حدود 9.5 سال با افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها، افتخار افزایش حقوق کارمندان به گرد تورم حاصل از مدیریت شما نمی‌رسد.

خسروی با اشاره به کاهش یک سوم قدرت خرید مردم از سال 90 تا به الان، مطرح کرد: آقای رئیس جمهور مشکل کجاست که دلار سه هزار تومان در زمان انتخابات شما اکنون به 27 هزار تومان رسیده است؟

وی خطاب به ریاست قوه قضاییه، گفت: ریاست قوه قضاییه با مردم مطرح کردید قصورها و تقصیرهای مدیران و مسئولان در انجام وظایفشان که منجر به فساد شده در هر رده‌ای که باشند قابل تعقیب است، آیا عدم عمل به وعده‌های دولت که بخشی از آن در حوزه اقتصادی اشضاره شد مصداق ترک فعل نیست؟ آیا کسانی که میزانی از ارز دولتی را برای واردات همه رقم کالایی از جمله غذای سگ و گربه و دسته بیل و غیره با ارز 4200 تومانی بر باد دادند و حالا برای پنج میلیارد دلار پیش صندوق بین‌المللی پول دست دراز می‌کنند ترک فعل نیست و قابل تعقیب نیست؟

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس ادامه داد: آقای رئیسی آیا به درخواست چند ماه پیش 400 طلبه از 65  شهرستان که خواستار محاکمه عاملان ولنگاری فضای مجازی شدند، تا به حال جواب فانع کننده‌ای داده‌اید؟

خسروی خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیا تا به امروز جزئیات شفافی از برنامه و نحوه هزینه‌کرد بودجه یک میلیارد یورویی صندوق توسعه در بحران کرونا به مردم اعلام شده است؟، مطرح کرد: دولت در زمینه شفاف‌سازی خوب امتحان نداده است.

وی به سازمان صداوسیما پیشنهاد داد تا شبکه‌ای تحت عنوان پیگیری مطالبات مردم ایجاد و راه‌اندازی کنند تا مسئولان در این برنامه پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس اعلام کرد: برجام که قرار بود همه مشکلات کشور را حل کند، اکنون رئیس جمهور قطع نشدن آب و برق را ارمغان آن می‌دادند آیا تعجب ندارد؟

خسروی ادامه داد: آیا فریاد اقشار مختلف مردم اعم از معلولان، پیش‌دبستانی‌ها، حق‌التدریسی‌ها، مخابرات، کارگران، کارمندان، فرزندان ایثارگران را در محوطه بیرونی مجلس نمی‌شنوید، ما منکر خدمات دولت نیستیم اما دولت در مقابل کارهای انجام نشده باید پاسخگو باشد.

نظرات کاربران